https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Historia Bez Cenzury w Olkuszu. Popularny twórca internetowy opowiedział o historii górnictwa kruszcowego na ziemi olkuskiej

Paweł Mocny
Historia Bez Cenzury w Olkuszu
Historia Bez Cenzury w Olkuszu MOK Olkusz
Na popularnym youtubowym kanale o nazwie Historia Bez Cenzury został opublikowany film opowiadający o górnictwie kruszcowym na ziemi olkuskiej. Twórca, którego na tą chwilę obserwuje ponad 1,5 miliona osób opowiedział w nim o dziejach olkuskiego górnictwa, podatkach, które musieli płacić górnicy i dawniej funkcjonujących mennicach.

Historia Bez Cenzury w Olkuszu. Twórca opowiedział o historii górnictwa kruszcowego

W maju tego roku do powiatu olkuskiego zawitał autor popularnego kanały w serwisie Youtube pod nazwą „Historia bez Cenzury”. W Olkuszu i Rabsztynie zrealizował on materiały opowiadające o średniowiecznych zamkach oraz historii górnictwa kruszcowego na ziemi olkuskiej.

Odcinek zatytułowany „Wilgotne lochy i wąskie szpary”, który został nagrany na dziedzińcu zamku w Rabsztynie został opublikowany na początku czerwca. Do dziś osiągnął on ponad pół miliona wyświetleń w serwisie Youtube.

Materiał opowiadający o górnictwie kruszcowym na ziemi olkuskiej z kolei został opublikowany w czwartek, 14 września. Film w całości został nagrany w muzeum Podziemny Olkusz.

- Klimatycznie, historycznie i bez przesady. To znaczy bez przesady z waleniem po oczach multimediami jak to się czasem zdarza w niektórych nowoczesnych muzeach. Tutaj wszystko jest podane w takich proporcjach jak trzeba, żeby się dobrze bawić niezależnie od wieku i bez przeładowania bodźcami chłonąć wiedzę – mówi o Podziemnym Olkuszu autor odcinka Historii Bez Cenzury.

Partnerami obu odcinków były Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miasto Olkusz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska