HOKEJ KOBIET. Unia Oświęcim w blasku brązu. Oświęcimianki wygrały dwa mecze w Tychach! Ko(t)ci spryt w decydującym momencie

Hokeistki Unii Oświęcim zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski. Sukces świętowały na obczyźnie, w Tychach. UKHK/FB
Hokeistki Unii Oświęcim zdobyły brązowy medal. Sukces świętowały na obczyźnie, w Tychach. Po pierwszej porażce, we własnej hali, sytuacja podopiecznych Michała Fikrta była bardzo trudna. A jednak potrafiły wyjść z opresji, wygrywając pierwszy mecz zdecydowanie, bo 5:1, a drugi, a trzeci w serii, po dogrywce.

Trzecie, decydujące spotkanie, nie układało się pomyślnie dla oświęcimianek. Musiały gonić wynik, a odrobienie dwubramkowej straty nie było łatwe.

Nadzieję w serca przyjezdnych wlała Kamila Wieczorek, zdobywając pierwszego gola, gdy oświęcimianki grały w osłabieniu. Karę odsiadywała Małgorzata Metyk. Jednak i na kontaktowe trafienie tyszanki zdołały odpowiedzieć. Wydawało im się, że do końca będą kontrolować przebieg spotkania. Tak im się tylko wydawało.

Anna Kot zdobyła najważniejsze gole w meczu decydującym o brązowym medalu
Anna Kot zdobyła najważniejsze gole w meczu decydującym o brązowym medalu Jerzy Zaborski

Zabójcza końcówka oświęcimianek dała im "brąz"

Zabójcza w wykonaniu oświęcimianek była końcówka spotkania. Przyjezdne zdobyły dwa gole w odstępie 15 sekund, doprowadzając do remisu. Bohaterką końcówki meczu była Anna Kot. Najpierw przejęła krążek zostawiony przez Kamilę Wieczorek i nad parkanem trafiła do siatki.

Dogrywka trwała zaledwie 35 sekund. Tyska bramkarka odbiła krążek po strzale Joanny Strzeleckiej, a będąca w pobliżu Anna Kot zdobyła „złotego gola” kończącego dogrywkę, a oświęcimiankom zapewniając brązowe medale. To, co wydawało się nie możliwie po oświęcimskim etapie rywalizacji, stało się faktem w Tychach. UKHK Unia Oświęcim obroniła brązowy medal.

Atomówki Tychy – UKHK Unia Oświęcim 3:4 po dogrywce (1:0, 2:1, 0:2, dog. 0:1)

Bramki: 1:0 Górska – Huchel 9, 2:0 Górska – Łaskawska 22, 2:1 Wieczorek 26, 3:1 Górska 33, 3:2 Bula – Kopciara 57, 3:3 Kot –Wieczorek 57, 3:4 Kot – Strzelecka 61.

Atomówki: Radomska – Huchel, Garbocz; Górska, Łaskawska, Pezda – Kierc, Kędra; Rduch, Churas, Dziedzioch – Szymura; Kopala, Rakoczy, Grzymiesławka.

UKHK Unia: Chodak – K. Zaborska, Kozioł; Michałek, Wieczorek, Kot – Langner, Kopciara; Strzelecka, Bula, Wawrzyk – Metyk, A. Zaborska, Piotrowska.

Sędziował: Marcin Majta (Tychy). Kary: 2 – 8 minut. Widzów: 80. Stan play-off (do 2 zwycięstw): 2:1 dla UKHK Unia Oświęcim i brązowe medale dla oświęcimianek.