Hokej. Unia Oświęcim wygrywa ważny mecz z Jastrzębiem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Martin Kasperlik zdobywa czwartą bramkę dla Unii Oświęcim w meczu przeciwko GKS Jastrzębie.
Martin Kasperlik zdobywa czwartą bramkę dla Unii Oświęcim w meczu przeciwko GKS Jastrzębie. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim zdobyła ważne punkty o miejsce w „szóstce” hokejowej ekstraklasy, pokonując JKH GKS Jastrzębie 4:2.

W pierwszej tercji oświęcimianie chwilę po zakończeniu kary Kamila Wróbla rozegrali szybką akcję. Zza bramki zagrał Radim Hass, na strzał zdecydował się Martin Kasperlik, a krążek do siatki strącił Peter Tabaczek.

Zaraz po przerwie oświęcimianie wykorzystali liczebną przewagę, a chwilę później po strzale Wojciecha Wojtarowicza „zadzwoniła” poprzeczka jastrzębskiej bramki.

To szybko się zemściło, bo odbity przez Michała Fikrta krążek do siatki wpakował Tomasz Kominek.

W odpowiedzi Martin Kasperlik przegrał pojedynek z Tomaszem Fucikiem.

W tej odsłonie zdecydowanie najwięcej się działo. Do remisu mógł doprowadzić Łukasz Nalewajka, który z bliska przestrzelił obok „okienka” (28 min). Poza tym, obie strony zmarnowały po kilka przewag liczebnych.

W ostatniej odsłonie Jan Daneczek trafił w słupek, a po drugiej stronie Dominik Paś z bliska trafił w Michała Fikrta.

Wreszcie Peter Tabaczek z ostrego kąta trafił w przeciwne „okienko”, a chwilę później Martin Kasperlik poprawił strzał Mateusza Adamusa. Wydawało się, że jest po meczu.

Jednak goście rozmontowali oświęcimską defensywę i strzelili drugiego gola, a na 99 s przed końcem wycofali bramkarza, wprowadzając dodatkowego zawodnika do gry. Mogli stracić gola, ale Peter Tabaczek trafił w obrońcę, który wcielił się w rolę bramkarza. - Szkoda, że nie dało mi się trafić, bo zaliczyłbym hat-tricka – powiedział z uśmiechem popularny „Tabo” - Czy było to „kapitańskie tango”? Ocenę zostawiam kibicom. Dzisiaj miałem swój dzień.

- Wygraliśmy nie tylko ważny mecz, ale też chłopcy pokonali presję, towarzyszącą potyczkom o wielką stawkę.

- Po raz kolejny okazało się, że pierwszy mecz po pauzie zupełnie nam nie wychodzi. Moim zawodnikom brakowało piątkowego meczu. Widać, że słabiej jeździliśmy na łyżwach. Mimo wszystko, sędzia nie musiał pomagać gospodarzom – stwierdził Robert Kalaber, trener jastrzębian.

Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Bramki:
1:0 Tabaczek (Kasperlik, Haas) 16, 2:0 Kasperlik (Tabaczek) 23, 2:1 Kominek (Kulas) 26, 3:1 Tabaczek (Haas) 46, 4:1 Kasperlik (Adamus, Tabaczek) 48, 4:2 Laszkiewicz (Kominek, Paś) 49.

Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuszka; Kowalówka, Daneczek, Piotrowicz – Kysela, Adamus; Kasperlik, Haas, Tabaczek – Graca, Gębczyk; Budzowski, Wanat, Malicki - Szewczyk, Paszek, Wojtarowicz.

JKH GKS: Fucik – Kubesz, Peslar, Ł. Nalewajka, Paś, Laszkiewicz – Charvat, Latal; Kominek, Kulas, R. Nalewajka – Bigos, Gimiński; Świerski, Wróbel, Matusik – Michałowski, Chorążyczewski; Bryk, Kącki, Pelaczyk.

Sędziował: Paweł Meszyński (Warszawa).

Kary: 10 – 10 minut. Widzów: 1500.

Inne mecze:

PGE Orlik Opole – GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:0, 1:1); Stoczniowiec Gdańsk – SMS U20 PZHL Sosnowiec 7:2 (2:1, 1:1, 4:0); Polonia Bytom – TartySki Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0, 0:0, 1:2); Nesta Mires Toruń – Comarch Cracovia 5:7 (1:2, 0:4, 4:1). Pauza: KH GKS Katowice.

1.GKS Tychy...................18......44..........90-31
2.Comarch Cracovia........17......43..........84-38
3.Tatryski Podhale...........17......36..........72-42
4.Polonia........................18......35..........52-45
5.Unia............................18......29..........55-51
6.PGE Orlik.....................17......28..........63-42
7.JKH Jastrzębie..............17......25..........54-47
8.GKS Katowice...............17......22..........40-48
9.Nesta Toruń.................18.......15..........53-88
10.Stoczniowiec................17.......11..........39-68
11.SMS U20.....................18........0............29-131

Sportowy24.pl w Małopolsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie