Hokejowe MŚ: Kanadyjczycy rozbili Węgrów, a Rosjanie męczyli się z Kazachami [AKTUALIZACJA]

Andrzej Stanowski
W trzecim dniu hokejowych mistrzostw świata w Moskwie i Petersburgu Rosja pokonała Kazachstan 6:4, a Kanada wygrała z Węgrami 7:1. Po południu Norwegia wygrała po dogrywce ze Szwajcarią, a Finowie nie dali szans Niemcom.

Kazachowie, którzy wcześniej pokonali Szwajcarię, napędzili strachu gospodarzom.

Do 41 min utrzymywał się wynik 4:4, dopiero w końcówce tej tercji Rosjanie zdobyli dwa gole. W ich zespole brylował gracz Anton Biełow, zdobył dwa gole, miał dwie asysty. Rosjanie nadal mają dwa wolne miejsca w składzie, które rezerwują dla graczy z NHL.

Kanadyjczycy odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach, bez problemu pokonali debiutujących w elicie Węgrów, zaaplikowali im siedem goli. Swoją pierwszą bramkę w tych mistrzostwach zdobył 2-krotny złota medalista olimpijski, zdobywca Pucharu Stanleya Corey Perry.

W serii popołudniowej Norwegia pokonała po dogrywce Szwajcarię. To już druga porażka Helwetów w mistrzostwach. Norwegowie prowadzili po dwóch tercjach 3:1, rywale na 10 s przed końcem meczu, kiedy wycofali bramkarza, doprowadzili do remisu. Ale w dogrywce gol Andreasa Martinsena z Colorado Avalanche dał Norwegom dwa punkty.

Finowie nie dali żadnych szans Niemcom, pokonali ich pewnie 5:1. Błyszczał w tym meczu wielki talent fińskiego hokeja, 18-letni Patrik Laine, zdobywca dwóch goli.

Wyniki, gr. A: Rosja – Kazachstan 6:4 (3:3, 1:0, 2:1), Norwegia – Szwajcaria 4:3 po dogrywce (1:1, 2:0, 0:2, 1:0), gr. B: Kanada – Węgry 7:1 (2:1, 4:0, 1:0), Finlandia – Niemcy 5:1 (2:0, 2:1, 1:0).