I liga koszykarek. Wysoka porażka AZS Politechniki Korony

Wojciech Matusik
Nie miały wiele do powiedzenia koszykarski AZS Politechniki Korony w wyjazdowym meczu w Sokołowie Podlaskim. Krakowianki przegrały wysoko w pierwszym ćwierćfinałowym meczu, a biorąc pod uwagę jak ten mecz wyglądał, ich szanse na awans są niewielkie.

Jeszcze do pewnego momentu w pierwszej kwarcie Politechnika Korona toczyła wyrównany bój z rywalkami, ale już pod koniec tej pierwszej części miejscowe koszykarki odskoczyły na ponad dziesięć punktów. W drugiej kwarcie wynik jeszcze się powiększył i jasnym było, że krakowianki niewiele będą w stanie wskórać. Tak też się stało. Trzecią kwartę Sokołów również wygrał wysoko i czwarta część była już tylko formalnością. Rewanż 22 kwietnia w Krakowie.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – AZS Politechnika Korona Kraków 87:44 (27:15, 17:7, 25:8, 18:14)
Sokołów: Szczęśniak 17, Dzierbicka 15, Kosalewicz 11, Iwaniuk 8, Jastrzębska 5 oraz Zieniawska 14, Kiuliak 10, Płatek 5, Dec 2, Kobylińska 0, Pietrzak 0.
AZS PK: Popiół 11, Mazur 11, Woźniak 9, Kuras 7, Ławicka 3 oraz Kopiec 2, Florkiewicz 1, Rogalska 0.
Sędziowały: Karina Kamińska oraz Magdalena Mazurewicz-Rydz.