I liga koszykarek: Znakomita passa koszykarek AZS Politechniki Korony

Pawel Panus
Pawel Panus
Lukasz Gdak
Szóste z rzędu zwycięstwo odniosły w tym sezonie akademiczki z Krakowa, które są liderem w grupie B. Tym razem wygrały z AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 98:62 (20:15, 27:17, 22:19, 29:11).

Zespół z Krakowa zaczął ten sezon rewelacyjnie. Podopieczne Wojciecha Radzikowskiego i Andrzeja Włodarza nie tylko wygrywają mecz za meczem, ale pokazują koszykówkę, którą bardzo miło się ogląda. Jest bowiem różnorodna, gdy rozgrywa Agata Rafałowicz akcje wyglądają inaczej niż gdy piłkę ma w rękach Alicja Grabska. To sprawia, że defensywa rywala jest w stanie stawiać opór jedynie przez kilka minut.

Gorzowianki walczyły w Krakowie przez pięć minut. Wówczas po dwóch rzutach Ewy Bacik AZS PK prowadził 13:4. W drugiej kwarcie gorzowianki zmniejszyły straty do punktu (20:19), ale podziałało to na gospodynie niezwykle mobilizująco i po chwili krakowianki prowadziły 36:26.W zespole z Gorzowa Wielkopolskiego wystąpiły dwie wychowanki Pałacu Młodzieży Tarnów – siostry Wiktoria i Aleksandra Kuczyńskie. W minionym sezonie były liderkami zespołu juniorek PM Tarnów, który awansował do finału mistrzostw Polski.

AZS Politechnika Korona Kraków – AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 98:62 (20:15, 27:17, 22:19, 29:11)