Paweł Panuś
Paweł Panuś
Koszykarki z Krakowa wygrały w Swarzędzu i zdecydowanie prowadzą w tabeli.

Podopieczne trenera Wojciecha Radzikowskiego wygrały 13. mecz w tym sezonie, jednak gospodynie postawiły się liderowi grupy B i przez 20 minut mecz miał wyrównany przebieg. Przyjezdnym udało się przełamać obronę rywala dopiero w trzeciej kwarcie. W tym czasie krakowianki dominowały na parkiecie tak bardzo, że miejscowym udało się zdobyć zaledwie 9 „oczek”. Gdy zaczynała się gra w IV kwarcie, koszykarki Lidera prowadziły 40:39, ale potem zdecydowaną akcję przeprowadziła Agata Rafałowicz, a potem skutecznymi rzutami popisywały się m.in. Alicja Grabska, Aleksandra Owca i Agnieszka Krzywoń. W czwartej kwarcie krakowianki powiększyły swoją przewagę, a bardzo dobrze w tym fragmencie meczu spisywała się Monika Malinowska.

– Teraz przed nami dwa ważne dla klubu wydarzenia, po pierwsze udział w finałowym turnieju Pucharu Polski oraz start naszej młodzieży w mistrzostwach Polski U-22 – powiedział trener AZS PK Wojciech Radzikowski.

Lider Swarzędz - AZS Politechnika Korona Kraków 55:77 (17:19, 21:20, 9:23, 8:15)
Punkty dla AZS PK:
Rafałowicz 15, Grabska 14, Protasiewicz 13, Krzywoń 8, Ciężadło 8, Owca 8, Malinowska 8, Homoncik 2, Puter 1.

Materiał oryginalny: Koszykarki AZS Politechniki Korony nie zwalniają tempa. Wygrały po raz 13. w sezonie - Dziennik Polski