Koszykarki AZS Politechniki Korony nie zwalniają tempa

Pawel Panus
Pawel Panus
Lukasz Gdak
Siódme z rzędu zwycięstwo odniosły koszykarki z Krakowa, które prowadza zdecydowanie w grupie B. Tym razem pokonały Tęczę Leszno 65:44.

Krakowianki bardzo poważnie podeszły do meczu, gdyż Tęcza to bardzo solidna drużyna, w której gra kilka doświadczonych koszykarek.

Gospodynie prowadziły 2:0, ale skutecznie za trzy punkty rzuciła Ewa Bacik i krakowianki wyszły na prowadzenie. Koszykarki z Leszna nie dawały za wygraną i w 7 min prowadziły 11:6, a w 10 16:11. Starty w ostatniej chwili zmniejszyła Agnieszka Krzywoń zdobywając cztery punkty.

Ta sama zawodniczka trafiła za trzy na początku drugiej kwarty zaczynając bardzo dobry moment gry swojej drużyny. Doświadczona zawodniczka przeprowadziła jeszcze kilka dobrych akcji, po czym oddała pałeczkę Alicji Grabskiej. Po rzucie reprezentantki Polski juniorek było 26:19 dla AZS PK, a na minutę przed przerwą krakowianki, po rzucie Grabskiej, wygrywały 36:26.

Na początku trzeciej kwarty koszykarki z Leszna zagrały niezwykle ambitnie, zmniejszyły straty do trzech „oczek”, ale wówczas trener AZS PK Wojciech Radzikowski posłał do boju Katarzynę Homoncik, po rzucie której ekipa z Krakowa wygrywała 44:34.
Zawodniczki Tęczy zdały sobie sprawę, że w tym meczu nie zdołają zdobyć punktów, do tego doszły braki kondycyjne i w efekcie w końcówce zawodów krakowianki zdobywały punkty bez większych kłopotów nokautując przeciwnika w IV kwarcie.

Tęcza Leszno – AZS Politechnika Korona Kraków 44:65 (16:15, 15:22, 10:14, 3:14)