I liga koszykarzy: AGH Kraków przegrywa z Legią Warszawa

Pawel Panus
Pawel Panus
Jakub Krawczyk (z piłką) jest czołowym graczem AGH
Jakub Krawczyk (z piłką) jest czołowym graczem AGH Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Zakończył się sezon zasadniczy na zapleczu ekstraklasy. Beniaminek z Krakowa będzie walczył w play-out o uniknięcie spadku. W meczu z Legią w Warszawie uległ 75:86.

Sytuacja kadrowa krakowskiej ekipy jest nie do pozazdroszenia. Kontuzje wykluczyły z gry rozgrywającego Marka Szumełdę-Krzyckiego, centra Macija Maja i skrzydłowego Damiana Kalinowskiego. Mimo to akademicy pokazali charakter i postraszyli najlpeszy zespół fazy zasadniczej.

W pierwszej kwarcie trybuny na Bemowie na chwilę zaqmilkły, gdy po rzucie Michała Borówki w 5 minucie AGH prowadził 16:6. Legioniści zdołali się pozbierać dopiero w końcówce tej kwarty, ale AGH w tym czasie było po prostu lepszym zespołem. Krakowianie prowadzili do 15 minuty, gdy po rzucie Tomasza Andrzejewskiego Legia objeła prowadzenie 28:26. Decydującym fragmentem gry była końcówka trzeciej kwarty, gdy Legia seryjnie zdobywała punkty i wyszła na prowadzenie 68:52. W ostatnich 10 minutach krakowianie systemnatycznie zmniejszali dystans, ale nie dali rady odrobić wszystkich strat, ale jeśli utrzymają taką formę w play-out zostaną w I lidze.

Legia Warszawa – AGH Kraków 86:75 (17:19, 21:15, 30:18, 18:23)
Punkty dla AGH:
Wróbel 26, Podworski 12, Krawczyk 11, Koperski 9, Zych 7, Borówka 7, Włodarczyk 2, Zgłobicki 1.

Materiał oryginalny: I liga koszykarzy: AGH Kraków przegrywa z Legią Warszawa - Dziennik Polski