I liga koszykarzy. Porażka AZS AGH Kraków w Wałbrzychu

Ewa Michalik
Tym razem nie wyszedł mecz koszykarzom AZS AGH. Krakowianie przegrali w środę w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem Trans.eu Zamek Książ 70:86.

Tak naprawdę o porażce AZS AGH zadecydowała druga kwarta. Pierwsza była jeszcze wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie tę część wygrali wałbrzyszanie, ale tylko trzema punktami. W drugiej kwarcie nastąpił jednak „odjazd” ekipy z Wałbrzycha, która na przerwę schodziła z prowadzeniem dziewiętnastoma punktami (53:34).

Trzecią kwartę wygrali pięcioma punktami krakowianie, ale ponieważ odrobili tylko nieznaczną część strat, jasnym było, że ostatnia część pozostanie formalnością.

W niedzielę AZS AGH Kraków znów zagra we własnej hali. Rywalem zespołu Wojciecha Bychawskiego będzie tym razem Weegree AZS Politechnika Opolska.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - AZS AGH Kraków 86:70 (23:20, 30:14, 18:23, 15:13)
Górnik: Niedźwiedzki 30, Majewski 13, Walski 9, Stopierzyński 7, Durski 5, oraz Sobkowiak 9, Ratajczak 5, Kordalski 4, Kruszczyński 2, Kabała 2.
AZS AGH: Leszczyński 15, Szmit 10, Wydra 10, Sobiech 6, Zmarlak 6, oraz Lis 9, Rojek 9, Abdelaal 5, Dyrda 0, Orłowski 0, Hościłowicz 0, Leśniak 0.
Sędziowali: Michał Kuzia, Mateusz Wawrzyński oraz Adrian Chmielewski.