I liga: Okocimski zremisował z Bogdanką

Andrzej Mizera
Gola dla Okocimskiego strzelił wczoraj Piotr Koman
Gola dla Okocimskiego strzelił wczoraj Piotr Koman Grzegorz Golec
W wiosennej premierze I ligi przed własną publicznością Okocimski zaledwie zremisował. Trener brzeszczan doceniał tę zdobycz. - Od czegoś trzeba zacząć. Gramy co trzy dni. Nie wszystko w tak krótkim czasie można poprawić - mówił trener miejscowych Krzysztof Łętocha.

Dla jego drużyny remis to zły rezultat, aczkolwiek nie beznadziejny. Okocimski musi zacząć wygrywać. O tym, że wczoraj nie udało mu się dokonać tej sztuki zadecydował m.in. brak skuteczności. Przeszkadzała również murawa. - Na takim gliniastym boisku stworzenie kilku sytuacji nie było łatwe - przekonywał po spotkaniu opiekun łęcznian Marek Rzepka.

Po porażce w Niecieczy, w wyjściowej jedenastce "Piwoszy" znalazło się kilku nowych graczy w porównaniu z niedzielnym spotkaniem (Rafał Cegliński, Iwan Łytwyniuk, Wojciech Wojcieszyński, Tomasz Ogar, Jakub Kowalski). Te zmiany przyniosły, jak się okazało, połowiczny sukces.

Walczący o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na swoim terenie Okocimski, zmuszony był do ataku pozycyjnego. To przychodziło mu z trudem i mogło się zemścić. W 28 min Tomasz Nowak z 18 m trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym niecelnie strzelał Wojcieszyński. Wyczekująca postawa opłaciła się gościom. W 44 min ponownie zaatakowali. Defensorzy Okocimskiego powstrzymali wprawdzie strzał Sebastiana Szałachowskiego, ale wobec dobitki z 20 m Tomasa Pesira byli bezradni.

Deszcz, który spadł wraz z początkiem drugiej połowy, mocno zmobilizował gospodarzy. W 51 min po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z rzutu wolnego gola głową zdobył Piotr Koman. Po tym trafieniu gospodarze ruszyli do ataków. W 70 min Tomasz Ogar nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Kilka minut później groźny strzał Wojcieszyńskiego na róg wybił obrońca z Łęcznej.

W 87 min uderzenie Veljko Nikitovicia z trudem obronił Mieczkowski. Chwilę później Pawłowi Smółce zabrakło centymetrów, żeby sięgnąć dobrze wrzuconą piłkę.

W innym zaległym meczu I ligi Dolcan Ząbki pokonał Olimpię Grudziądz 2:0 po bramkach Piesia (65) i Jakubika (90).

Okocimski Brzesko - Bogdanka Łęczna 1:1 (0:1)
Bramki: Koman 51 - Pesir 44.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Widzów: 500.

Okocimski: Mieczkowski 6 - Wawryka 6, Byrtek 7, Cegliński 6, Niechciał 6 - Kowalski 7 (67 Darmochwał), Chyła 6, Koman 7 l, Wojcieszyński 6 (78 Flis), Łytwyniuk 6 - Ogar 6 (70 Smółka).

Bogdanka: Prusak 6 - Stefańczyk 6, Midzierski 6, Sołdecki 6 (84 Benkowski) Pielach 4 (61 Oziemczukl) - Szała- chowski 7, Nikitovic 7, Nowak 5, Renusz 5 (69 Zuber), Tymosiak 5 - Pesir 6.