I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka skompletowała skład na...

  I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka skompletowała skład na sezon 2018-19. Jest kilka nowych zawodniczek

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Bogacki

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  1/9
  przejdź do galerii

  ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

  Pierwszoligowa drużyna siatkarek Wieliczki ma już skompletowany skład. W 7R Solnej, która przygotowania do sezonu 2018-19 rozpoczęła 31 lipca, doszło do zmian kadrowych.
  Po najlepszym w historii wyniku - 3. miejsce na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet - nie było potrzeby dokonywać rewolucji. Zespół nadal prowadzony jest przez Ryszarda Litwina, któremu pomagać będzie nowy w sztabie Marcin Nowakowski (jako asystent i statystyk, związany był ostatnio z męskim AGH Kraków, w CV ma też współpracę z reprezentacją Polski). Fizjoterapeutką drużyny jest Kinga Siwiaszczyk, a trenerem grup młodzieżowych - Jakub Kaliciecki.


  Z drużyny odeszły rozgrywające: Julija Monnakmae (wróciła do Estonii) i wypożyczona pod koniec sezonu Agata Michalewicz (MKS Dąbrowa Górnicza), środkowa Sylwia Pelc (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), przyjmująca Agata Skiba (Kralove Pole Brno, Czechy) oraz atakująca Magda Jagodzińska (BKS Bielsko-Biała).

  Zostały przyjmujące: Angelika Wystel (wcześniej występująca pod panieńskim nazwiskiem Szostok), Magdalena Grabka i Klaudia Wesół, libero Daria Bąkowska, środkowe Karolina Sowisz i Judyta Gawlak, rozgrywająca Aleksandra Buczek (wcześniej Wieczorek; większość sezonu miała straconą z powodu kontuzji) i atakująca Patrycja Ząbek.

  Nowe twarze to: rozgrywająca Karolina Szczygieł (AZS PŚ Gliwice), która ma za sobą występy w ekstraklasie w barwach zespołów z Rzeszowa i Muszyny, a także: libero Magdalena Lewińska (Proxima Kraków, juniorki), atakująca Izabela Wisz (San-Pajda Jarosław/AppGo II LO Rzeszów) i środkowa, pochodząca z Krakowa, Julia Skowron (Joker Mekro Świecie). Niewykluczone, że jeszcze ktoś dołączy, klub będzie śledził sytuację na rynku transferowym.

  - Trzon drużyny został, każda z tych zawodniczek, w różnych częściach sezonu, była w wyjściowej szóstce. Myślę, że zespół ma porównywalny potencjał, z tym że skład na pewno został odmłodzony - mówi prezes Mariusz Tyrański.

  Więcej --->
  1 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej" [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu

  Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu