I liga siatkarek. Faworytki uległy debiutantkom

Roman Kieroński
Wyżej notowane siatkarki z Wieliczki musiały uznać wyższość rywalek z Tarnowa. 7 R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (23:25,25:21,25:19,21:25,12:15)

Siatkarki 7R Solnej mające w swoim składzie m.in., fińską zawodniczkę Julię Monnakme i pozyskaną w ostatnim czasie wracającą z Cypru doświadczoną Agatę Skibę sprawiły licznie zgromadzonym kibicom spory zawód. Przegrały z bardziej zdeterminowanymi, walczącymi do końca tarnowiankami. Po wygranej przez zespół gości pierwszej partii, w drugim i trzecim secie górą były gospodynie i objęły w meczu prowadzenie 2:1.

Losy spotkania odwróciły się w czwartej „ ćwiartce”. Paulina Głaz, Magda Szabó (MVP spotkania) i Sabina Podlasek poprowadziły swój zespół do wygranej. Tarnowianki poszły za ciosem i mimo iż Solna rozpoczęła tie-break od prowadzenia 3:0 wygrały seta i całe spotkanie.

-To był wyrównany mecz. O naszej porażce zadecydowały głównie błędy popełnione w czwartym secie przy stanie 19:19.To bvl kluczowy moment – powiedział trener Ryszard Litwin.

- Wygraliśmy, bo mieliśmy bardziej wyrównany zespół. Praca na treningach i rywalizacja o miejsce w szóstce daje efekty. Najlepszym przykładem jest Maja Grodzka. Zastąpiła kontuzjowaną Adę Lewandowską i zagrała swój najlepszy mecz- stwierdził trener Michał Betleja.
7 R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 ( 23:25,25:21,25:19,21:25,12:15)

7 R Solna: Jagodzińska, Monnkmane, Grabka, Pelc, Sowisz, Szostok, Bąkowska (libero) oraz: Ząbek, Gawlak, Skiba, Wesół, Wieczorek.

Grupa Azoty: Grodzka, Szabó, Podlasek,Pytel, Głaz, Matyszczak, Kaczyńska (libero) oraz: Bodzęta , Stachowicz, Pieczka, Sobczak, Filipowicz (libero)