https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I liga siatkarek. UJ-CM 7r Solna Wieliczka po tie-breaku wygrała z AZS AWF Warszawa

Artur Bogacki
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu 22. kolejki I ligi siatkarek, rozegranym 26.02.2022 r., drużyna UJ-CM 7r Solna Wieliczka wygrała na swoim parkiecie z AZS AWF Warszawa.

UJ-CM 7r Solna Wieliczka - AZS AWF Warszawa 3:2 (25:23, 27:25, 21:25, 18:25, 15:10)

UJ-CM 7r Solna: Tkaczyk, Budnik, Ciesielska, Ciesielczyk, Kuriata, Dreczka, Reszelewska (libero) oraz Marcyjanik, Wieczorek, Maksajda.
AZS AWF: Nowakowska, Cybulska, Słowik, Latos, Jedut, Waszyńska, Kosobucka (libero) oraz Kierlewicz, Stafecka, Ryglewicz.

Po serii czterech porażek Solna wreszcie wygrała, dzięki czemu zwiększyła swoje szanse w walce o czołową ósemkę (teraz jest 9.).

Wieliczanki przeżyły huśtawkę nastrojów. Gorącą końcówkę dwóch pierwszych setów rozstrzygnęły na swoją korzyść. W trzeciej prowadziły już kilkoma punktami, ale nie udało im się jej utrzymać.

Ekipa ze stolicy doprowadziła do tie-breaka, a w nim - po wyrównanym początku (4:4) - odskoczyła. Siatkarki Solnej pokazały charakter, przegrywały 5:8, a zwyciężyły do 10 i cieszyły się z triumfu całym spotkaniu.

MVP meczu została wybrana Joanna Ciesielczyk, która dla miejscowej ekipy zdobyła 23 pkt.

Sportowy24.pl w Małopolsce

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska