Czytaj także: "Piękny Pies" już nie zaszczeka w Krakowie
"Spacer" powstał za 220 tys. zł dzięki dotacji z Funduszu Norweskiego. Dlatego stronę można obsługiwać, poza językiem angielskim i polskim, w języku Skandynawów.
- Dzięki tej stronie Kraków pokazuje, że potrafi wykorzystać w działaniach promicyjnych zdobycze technologii - mówi Filip Szatanik, zastępca wydziału informacji Urzędu Miasta Krakowa. - Turysta może już w sieci zaprzyjaźnić się z Krakowem, a następnie do niego przyjechać - dodaje.
Po wejściu na stronę znajdujemy się w ogólnopolskiej "bazie spacerów". Aby znaleźć się w Krakowie, należy kliknąć zakładkę, na której jest zdjęcie Rynku Głównego. Przywita nas lektor, który krótko opowie o mieście.
Dzięki panoramom możemy zwiedzić m.in. Rynek Główny, Planty, Wawel, miasto oświetlone nocą i wejść do wnętrz zabytków, np. Teatru Słowackiego, Sukiennic, Bazyliki Mariackiej. Możemy też wędrować po całych dzielnicach. Jest też lista wszystkich muzeów i kościołów, do których możemy wstąpić.
Spacerując, czujemy się jakbyśmy byli wewnątrz zwiedzanego obiektu. Ruchem myszki możemy obracać się, iść w prawo, w lewo, patrzeć w górę i w dół. Klikając na drzwi czy ulice, przenosimy się do kolejnych miejsc. Podczas zwiedzania towarzyszy nam głos lektora, który opowiada o zabytkach.
Adres strony: www.wirtualnyspacer.krakow.pl
Wybieramy najlepszego piłkarza i trenera Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
Konkurs dla matek i córek. Spróbuj swoich sił i zgarnij nagrody!
Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!