W pierwszych miesiącach swojej kadencji udało się wybudować place zabaw w miejscowościach Ludźmierz i Lasek w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”. Nowe place zabaw zostały tak zorganizowane aby zapewniały bezpieczne miejsca do zabawy.
W zakresie infrastruktury drogowej po objęciu obowiązków w nowej kadencji zrealizowano:
Remont drogi „Przez Wieś” w Knurowie,
Remont drogi gminnej Nr K363187, ul. Zielona w Ludźmierzu,
Przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Waksmund i Trute,
Remont dróg gminnych w Morawczynie i Klikuszowej,
Modernizację drogi rolniczej K362855 „Za Tereską” w Długopolu.

Istotnym projektem jest także kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej w Krauszowie, Pyzówce i Waksmundzie, których celem jest poprawa stanu gospodarki ściekowej tych miejscowości. W tym celu oddano do użytku kanalizację w Krempachach. Trwają także formalności aby włączyć do użytkowania wykonane odcinki kanalizacji w Klikuszowej.
Wśród modernizacji obiektów użyteczności publicznej warto wymienić:
Remont Szkoły Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku,
Wymianę posadzki sportowej na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Waksmundzie,
Modernizację schodów do budynku Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach,
Dostawa z montażem oświetlenia boiska sportowego w Waksmundzie.
Gmina zadbała także o dostawę nowego sprzętu dla jednostek OSP w ramach projektu „Razem przeciwko skutkom zmian klimatu na pograniczu polsko-słowackim”. Jednostki doposażono w sprzęt o wartości ok. 774 000 zł. W ramach programu „Aktywna Szkoła” zakupiono dla szkół z terenu gminy wyposażenie w sprzęt sportowy o wartości 406 360,00 zł. Jeszcze w roku 2024 udało się pozyskać środki i zakupić aż 5 samochodów strażackich dla Straży z terenu Gminy.
Plany na przyszłość
W najbliższych miesiącach gminę czeka rozpoczęcie budowy nowej szkoły w Harklowej. Gmina planuje kolejne ważne inwestycje, wśród których na szczególną uwagę zasługują:
Remont drogi gminnej nr 363059K w Krauszowie.
Rozbudowa budynku remizy OSP o część garażową w miejscowości Trute,
Przebudowa drogi gminnej K362862 oraz obiektu mostowego w miejscowości Długopole.
Wspólne z powiatem nowotarskim planowana jest również budowa chodników przy drogach powiatowych w Klikuszowej, Obidowej, Krempachach oraz na odcinku Waksmund- Łopuszna.
Gmina liczy także na budowę zintegrowanego system transportu publicznego na terenie Podhalańsko-Orawskiego Obszaru Funkcjonalnego (POF).

Prognozy na przyszłość – nowe inwestycje i rozwój gminy
W kolejnych latach Gmina Nowy Targ stawia na dalszy rozwój infrastrukturalny. W planach znajdują się:
modernizacja oraz budowa nowych dróg i ścieżek rowerowych, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz poprawy komunikacji lokalnej,
kontynuacja programu Czyste Powietrze, którego celem jest wymiana źródeł ciepła
i poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych,rozwój infrastruktury turystycznej, wspierający rekreację i wypoczynek mieszkańców oraz turystów odwiedzających region.
OZE – Fotowoltaika i magazynowanie energii na budynkach szkół i remiz w Gminie.
Realizacja tych projektów ma nie tylko podnieść jakość życia mieszkańców, ale również wzmocnić pozycję regionu jako nowoczesnego i ekologicznego obszaru w Małopolsce. Dzięki współpracy międzygminnej oraz wsparciu środków unijnych gmina Nowy Targ skutecznie realizuje strategiczne cele rozwojowe, odpowiadając na współczesne wyzwania.
Trudno w tak krótkich słowach podsumować ostatni rok, czy też określić wszystkie projekty i zamierzenia na kolejne lata. Mając na względzie zagrożenia związane z niewystarczającymi środkami na realizację wszystkich planowanych inwestycji liczymy, że nasze zamierzenia na najbliższe lata będą konsekwentnie realizowane.