IV liga: Hutnik strzelił 17 goli! Krzysztof Świątek najlepszym strzelcem w historii klubu

Tomasz Bochenek
Tomasz Bochenek
Krzysztof Świątek
Krzysztof Świątek Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Hutnik Kraków rozbił Sosnowiankę Stanisław Dolny aż 17:0 w niedzielnym meczu 13. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Ten szokujący wynik pokazał różnicę między liderem a zdecydowanym outsiderem.

Królem polowania został Krzysztof Świątek, który strzelił 6 goli. Dzięki temu nie tylko wdrapał się na szczyt w klasyfikacji snajperów sezonu (ma 18 trafień), ale przede wszystkim pobił klubowy rekord zdobytych bramek.

Do tej pory należał on do Edwarda Gajewskiego, który w latach 60. XX wieku strzelił 105 goli dla nowohuckiej drużyny. Po dzisiejszym spotkaniu Świątek ma na koncie 107 bramek.

IV liga, grupa zachodnia - 13. kolejka, mecz niedzielny

Hutnik Kraków - Sosnowianka Stanisław Dolny 17:0 (8:0). Bramki: 1:0 Świątek 4 karny, 2:0 Sobala 9, 3:0 Sobala 15, 4:0 Świątek 19, 5:0 Świątek 29, 6:0 Sobala 30, 7:0 Radwanek 33, 8:0 Guja 35, 9:0 Sobala 51, 10:0 Świątek 53, 11:0 Świątek 54, 12:0 Sargsyan 57, 13:0 Sargsyan 60, 14:0 Guja 61, 15:0 Radwanek 73, 16:0 Guja 76, 17:0 Świątek 84.

Mecz Iskra Klecza - Orzeł Ryczów nie odbył się z powodu zalania części boiska.

Sobota
Michałowianka - Wiślanka Grabie 0:5 (0:3). Bramki: 0:1 Nowak 14, 0:2 Kiwacki 17, 0:3 Pułka 23, 0:4 Nowak 46, 0:5 Nowak 61.
Dalin Myślenice - Beskid Andrychów 1:3 (1:0). Bramki: 1:0 Senderski 30, 1:1 Śliwa 45, 1:2 Stróżak 48, 1:3 Śliwa 85.
Jutrzenka Giebułtów - Unia Oświęcim 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Lichota 15, 0:2 Ryszka 55, 0:3 Dudzic 90+1.
KS Olkusz - Pcimianka 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 Spurna 47, 1:1 Fall 86, 1:2 Chlebda 89.
Górnik Wieliczka - TS Węgrzce 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Moskal 26, 1:1 Filipowski 61, 2:1 Sadowski 68.
Orzeł Piaski Wielkie - Clepardia Kraków 1:3 (1:0). Bramki: 1:0 Szaroń 38, 1:1 Kowalczyk 80, 1:2 Michalski 83, 1:3 Michalski 90+2.

..1.Hutnik..............13...36...60-13
..2.Wiślanka...........13....33....37-17
..3.Unia.................13...28...33-19
..4.Pcimianka..........13...27....33-17
..5.Górnik..............12...27....31-16
..6.Dalin.................12...25...27-9
..7.Jutrzenka..........13...22...26-18
..8.Michałowianka...13....16....27-26
..9.Olkusz.............13...16....26-35
10.Orzeł R.............12....15....25-22
11.Beskid.............13...13...21-36
12.Clepardia..........12...10...22-24
13.Iskra...............11...10...15-26
14.Orzeł P. W........13...10...15-39
15.Węgrzce..........13....7....21-36
16.Sosnowianka....13....1...12-78

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Wideo

Materiał oryginalny: IV liga: Hutnik strzelił 17 goli! Krzysztof Świątek najlepszym strzelcem w historii klubu - Dziennik Polski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3