IV liga: Jutrzenka przerwała passę Dalinu

Grzegorz Bizoń (Jutrzenka Giebułtów)
Grzegorz Bizoń (Jutrzenka Giebułtów) Tomasz Bochenek
Jutrzenka Giebułtów zremisowała 1:1 z Dalinem Myślenice w 5. kolejce sezonu grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. - Bardzo dobre widowisko, żywy mecz - ocenił Andrzej Mika, II trener gospodarzy. Szkoleniowiec myśleniczan Robert Czopek stwierdził: - Zawodnicy grali z dużym zaangażowaniem, obie drużyny zostawiły sporo zdrowia na boisku.

Od 9 minuty było 1:0 - po tym, jak Kościelniak sfaulował w polu karnym Wojdałę, a Kawa wykorzystał "jedenastkę".

- W pierwszej połowie byliśmy lepsi i szkoda, że nie postawiliśmy wtedy kropki nad "i", bo mieliśmy ku temu okazje - żałował Mika, mając na myśli szanse Wojdały. Jeden strzał napastnika Jutrzenki obronił Kipek, po drugim piłka przeleciała nad bramką.

Najładniejsze uderzenie meczu wykonał w 35 min Biel, po otrzymaniu przed polem karnym podania od J. Góreckiego. Gracz Dalinu uderzył tak, że piłka nad Ilińskim, odbijając się od poprzeczki, wpadła do siatki miejscowych. 1:1.

- W drugiej połowie "optyczną" przewagę mieliśmy my - analizował trener myśleniczan. - Punkt doceniamy, ale można było ten mecz wygrać - dodał, przywołując m.in. niewykorzystaną szansę Biela.

Myśleniczanie - po zwycięstwach w czterech poprzednich spotkaniach - stracili więc pierwsze punkty w tym sezonie.

Jutrzenka Giebułtów - Dalin Myślenice 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kawa 9 karny, 1:1 Biel 35.
Jutrzenka: Iliński - Bizoń, Zieliński, Romuzga, Niedźwiedź - Tabak, Kaczor - Ślaski (54 Stec), Balawender (79 Baranowski), Kawa (85 Ciastoń) - Wojdała.
Dalin: Kipek - Kościelniak, Stelmach, Senderski, M. Mistarz (75 Idzi) - Kawula, Wojtan (90 Leśniak), Kałat - J. Górecki, Biel, K. Mistarz (70 Malina).
Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice). Żółte kartki: Tabak dwie, Wojdała - Stelmach. Czerwona kartka: Tabak (83). Widzów: 70.

Materiał oryginalny: IV liga: Jutrzenka przerwała passę Dalinu - Dziennik Polski