Wieczysta Kraków straciła punkty! Dalin Myślenice dostał gromkie brawa ZDJĘCIA

Tomasz Bochenek
Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków (21.05.2022)
Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków (21.05.2022) Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków zremisowała z Dalinem Myślenice 2:2 w meczu 29. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, rozegranym w sobotę 21 maja w Myślenicach. Gospodarze zaprezentowali się świetnie, bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę faworytowi. - Sensacja była bardzo blisko, była o włos - mówił zaraz po meczu stadionowy spiker. No bo żółto-czarni wyrównującą bramkę zdobyli w 87 minucie. Ale piłkarzy Dalinu ich kibice i tak nagrodzili owacją. ZDJĘCIA >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Hebel 38, 1:1 Kowalski 53, 2:1 Kowalski 66, 2:2 Guzik 87.
Dalin: Krzyżanowski – Przetocki (85 Tokarz), Stawarczyk, Kowalski, Biel (83 Gunia) – Górecki, Jędrzejowski, Wojtan (90+2 T. Ostafin), Reczulski (62 Kałat), Cienkosz – B. Ostafin (81 Sobala).
Wieczysta: Plewka – Bąk, Michalski, Jampich, Kumah – Pietras (77 Linca), Moulin, Majewski (67 Misak) – Peszko, Jankowski, Hebel (67 Guzik).
Sędziował: Marek Kulczyk (Regulice). Żółte kartki: Jędrzejowski, Sobala – Michalski, Peszko, Pietras, Kumah, Moulin. Widzów: 600.

Wieczysta w Myślenicach. Stadion Dalinu wypełnił się publicz...

Co tu dużo mówić: prowadzenie Wieczystej po pierwszej połowie wcale nie było odzwierciedleniem obrazu gry. Do momentu dośrodkowania Jakuba Bąka z prawej strony i celnej „główki” Maksymiliana Hebla – a było to w 38 minucie – krakowianie nie stworzyli żadnej okazji do zdobycia gola.

Dalin nie oddawał terenu, faworyzowanego rywala trzymał w bezpiecznej odległości od własnej bramki, aktywnym pressingiem zupełnie nie pozwalał Wieczystej na składanie akcji z wielu podań, rozpędzenie się. W 12 min myśleniczanie zagrozili żółto-czarnym, Mateusz Reczulski chybił jednak z 15 m. Ale taką naprawdę dogodną okazję do objęcia prowadzenia miejscowi mieli w 36 min. Bartłomiej Ostafin stanął oko w oko z Bartoszem Plewką, no i wtedy bramkarz uratował Wieczystą. A za moment było już 0:1.

Wieczysta w Pcimiu. Święto! Kibice, dym, sektor przy zakopia...

Żeby było jasne: Dalin to naprawdę konkretny team jak na IV ligę, zimą wzmocniony m.in. przez Piotra Stawarczyka. Doświadczony obrońca dużo uwagi musiał tym razem poświęcić Maciejowi Jankowskiemu, z którym spędził parę lat w Ruchu Chorzów, a który wiosną jest zdecydowanie najlepszym strzelcem Wieczystej.

Ale to był zupełnie inny mecz niż standardowe mecze Wieczystej w IV lidze. Także dlatego, że zdobytego prowadzenia nie utrzymała. Kilka minut po przerwie, po centrze Reczulskiego z wolnego, Łukasz Kowalski zdobył wyrównującą bramkę. Nie musimy dodawać, że w myślenickim zespole zapanowała wielka radość.

Trybuny podczas meczu Wisła Kraków - Warta Poznań (0:1)

Wisła Kraków. Gwizdy, wyzwiska, świece dymne, race, petardy,...

Radość i chyba jeszcze większa wiara w to, że Wieczysta w Myślenicach nie wygra. Nadal nie mogła się rozhulać, był niecelny strzał Majewskiego, a zaraz po nim… gol na 2:1 dla Dalinu. Też po rzucie wolnym: strzał wykonał Michał Wojtan, Plewka sparował piłkę, którą do siatki wbił – no kto? - Kowalski. Wyjątkowy był to dzień dla stopera Dalinu.

Nad Wieczystą zawisła druga porażka w tej rundzie. Za chwilę po stałym fragmencie strzelał Jankowski, ale efektem był tylko kolejny stały fragment. Bramkarz Dalinu za chwilę się wykazał, gdy blisko niego był Sławomir Peszko, przy czym kontry gospodarzy też mogły zrobić krzywdę faworytowi.

A ten jednak zdołał uciec od porażki. Gola na 2:2 zdobył zmiennik, Damian Guzik. Potem była jeszcze efektowna, lecz niecelna przewrotka Peszki. A po drugiej stronie boiska szansę miał Gunia, lecz jego strzał obronił Plewka. I jeszcze Stawarczyk po kornerze zagłówkował nad bramką.

Tak, Dalin zasłużył tu przynajmniej na remis. Tak, kolego Tomczyk.

Kibice Wisły Kraków przyszli pod stadion przy Reymonta "powi...