W niedzielę wybory prezydenckie, po których dowiemy się, kto zwycięży w II turze. Zanim do tego dojdzie, sprawdzamy, jak w wyborach prezydenta RP głosowali mieszkańcy Krakowa i Małopolski w latach ubiegłych. Bywało ciekawie.
Analizując, jak mieszkańcy Krakowa i Małopolski (a przed reformą administracyjną województw krakowskiego, nowosądeckiego i tarnowskiego) widać, że sympatią cieszą się tutaj kandydaci z prawej strony sceny politycznej. W latach 90. Małopolska murem stała za Lechem Wałęsą - południe Polski było jego bastionem.
Gdy zwyciężał Aleksander Kwaśniewski, to tutaj miał najsłabsze wyniki. W czasach duopolu POPiS kandydaci PiS mogli zawsze liczyć na Małopolskę, ale nigdy nie zdobyli Krakowa. W stolicy Małopolski wygrywał zawsze kandydat PO, nawet gdy prezydenturę zdobywał Lech Kaczyński, czy Andrzej Duda. Jak szczegółowo głosowali krakowianie i Małopolanie w poprzednich wyborach prezydenckich, możecie sprawdzić w naszej galerii.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
R
Rudy z Budy
No, niemiaszki z Gadzinowki...a dlaczego umieszczacie w swoim "artykule" zdjecie tego parszywego kabla Bolka? Moze jednak lepiej byloby zamiescic zdjecie Rudej malpy bo przeciez to on pracowal dla waszego wywiadu a pozniej przy kazdej okazji wlazil do odbytnicy waszej szefowej...Makreli.