https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak to kiedyś żyło się. Z albumu Marii Bogusz z Płazy pod Chrzanowem. Fotografie bardzo stare i trochę nowsze

Małgorzata Gleń
Dzieci pani Marii w Ustroniu
Dzieci pani Marii w Ustroniu Arch. rodzinne Marii Bogusz
Maria Bogusz z Płazy pod Chrzanowem przekazała rodzinne fotografie do Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej. Można na nich zobaczyć, jak kiedyś żyło się w Płazie - bo są tu zdjęcia klasowe ze szkoły, gdzie spędzało się czas i wyjeżdżało na wakacje.

Zdjęcia z Płazy w Chrzanowskim Archiwum Cyfrowym:

- Prezentujemy zatrzymane w kadrze chwile życia codziennego z albumu Marii Bogusz z Płazy. To jeden z licznych albumów prywatnych zgromadzonych w Cyfrowym Archiwum Ziemi Chrzanowskiej - podkreślają w chrzanowskiej bibliotece, która prowadzi to archiwum.

Chrzanowska biblioteka zaprasza do podzielenia się historią swojej rodziny

- Zachęcamy do przejrzenia swoich albumów, szuflad, strychów czy piwnic. Może znajdą się tam interesujące archiwalia. Można je wypożyczyć bibliotece w celu cyfryzacji i zachowania w Cyfrowym Archiwum Ziemi Chrzanowskiej - apelują.

Małżonek pani Marii i z kolegami
Małżonek pani Marii i z kolegami Arch. rodzinne Marii Bogusz

Po zeskanowaniu przyniesione materiały, te są zwracane właścicielom. Stworzenie cyfrowej kopii w żaden sposób nie wpływa na stan dokumentu oryginalnego a pozwala ocalić go od zapomnienia. Już teraz biblioteka ma bogate archiwum a liczy na jeszcze więcej zdjęć.

Cyfrowe Archiwum Ziemi Chrzanowskiej to baza zdigitalizowanych materiałów archiwalnych dotyczących ziemi chrzanowskiej. Zawiera fotografie, dokumenty, listy, wspomnienia itp., które są udostępniane do celów edukacyjnych czytelnikom, regionalistom i poszukującym wiedzy o regionie.

Babcia pani Marii z koleżankami
Babcia pani Marii z koleżankami Arch. rodzinne Marii Bogusz

Archiwalia do cyfryzacji są użyczane od mieszkańców i lokalnych instytucji i organizacji. Po wykonaniu gotowej kopii są zwracane właścicielom w nienaruszonym stanie a w CAZCh zostają kopie cyfrowe tworzące bogatą ikonograficzną bazę wiedzy o historii regionu.

Dziadek pani Marii i z koelgami
Dziadek pani Marii i z koelgami Arch. rodzinne Marii Bogusz

Lasy w Bukownie są wyjątkowe. Drzewa tworzą wielki napis “JP” II i nie tylko

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska