FLESZ - Podatek cukrowy dobija polskich producentów
Tym nowym planem miejscowym zostanie objęty teren 230,6 ha położony w północno-zachodniej części Krakowa, w dzielnicy IV Prądnik Biały. Jest to obszar, którego granice stanowią:
- od północnego zachodu - ul. Starego Dębu i granica terenów zamkniętych resortu obrony narodowej;
- od południowego zachodu - ul. Eliasza Radzikowskiego i ul. Pasternik,
- od wschodu - ul. Jasnogórska.
Plan - jak wymienia Urząd Miasta - określi zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, które pozwolą na racjonalne zagospodarowanie terenów inwestycyjnych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz integrację terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej. Ponadto celem planu jest ochrona terenów zieleni urządzonej i nieurządzonej oraz obiektów zabytkowych.
Z projektem planu (w zakresie wykładanym) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją można się zapoznawać w Wydziale Planowania Przestrzennego przy ul. Mogilskiej 41 (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt), wyłącznie po uprzednim umówieniu i potwierdzeniu wizyty - mailowo pod adresem: [email protected] lub telefonicznie pod numerami: 12 616 85 26, 12 616 85 42. Projekt planu jest też dostępny na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.
Szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udziela w okresie wyłożenia przedstawiciel zespołu projektowego, który dyżuruje w poniedziałki w godz. 13-15, a we wtorki, środy, czwartki i piątki od 9 do 11.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie odbędzie się 26 stycznia w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Sala Obrad. Początek o godz. 15.30.
W dyskusji publicznej będzie można wziąć także udział zdalnie - link do połączenia z platformą zostanie wygenerowany i umieszczony na stronie planu.
Uwagi do projektu planu należy z kolei składać w nieprzekraczalnym terminie do 16 lutego, z podaniem oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, a także swojego imienia, nazwiska i adresu zamieszkania (albo nazwy i siedziby np. firmy, instytucji).
Uwagi do projektu można wnosić w formie papierowej lub elektronicznej (w tym mailowo na adres: [email protected] oraz za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP).
Forma papierowa składania uwag - możliwości:
- złożenie pisma z uwagą w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa (dzienniki podawcze, stanowiska informacyjno-podawcze) lub - w przypadku ograniczeń w bezpośredniej obsłudze klienta - wrzucenie do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do budynku UMK,
- wysłanie uwag drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków,
- przekazanie wypełnionego formularza w czasie prowadzonej dyskusji publicznej.
- Kraków sprzed niemal stu lat na kolorowych zdjęciach!
- Kolejny słynny sklep wycofuje się z Polski! Jest ich coraz więcej [GALERIA]
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Nowy sklep internetowy Magdy Gessler. Ceny zwalają z nóg. Flaczki za 50 złotych!
- Mieszkania w Krakowie dla milionerów. Tak można mieszkać!
- Andrzej Duda jednym telefonem załatwił otwarcie stoków
