Adidas Arena w Porte de la Chapelle – jednej z najbiedniejszych dzielnic Paryża – jest gotowa i "działa" na około pięć miesięcy przed rozpoczęciem igrzysk. Fakt uruchomienia obiektu jest reklamowany jako pokaz gotowości i zaangażowania miasta zarówno wobec globalnej społeczności sportowej, jak i jego mieszkańców.
To miejsce będzie gospodarzem zawodów w badmintonie i gimnastyce artystycznej podczas Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku i oczekuje się, że będzie częścią szerszych wysiłków na rzecz rewitalizacji lokalnych społeczności. Na Igrzyskach Paraolimpijskich będzie również gościć sportowców rywalizujących w badmintonie i podnoszeniu ciężarów.
Burmistrz Paryża Anne Hidalgo powiedziała w niedzielę, że jest dumna z tego, że obszar, który kiedyś był opisywany jako "strefa zakazana", teraz zaczyna się przekształcać - Wcześniej ludzie z nas drwili – powiedziała - Zmiana jest jednak możliwa.
Inauguracja stanowi kamień milowy, biorąc pod uwagę problemy, które prześladowały jego budowniczych. Obiekt, który kosztował około 138 milionów euro (150 milionów dolarów) i zakładał wykorzystanie 1500 ton stali, wymagał od organizatorów zabezpieczenia materiałów z alternatywnych źródeł w związku z problemami z dostawami spowodowanymi wojną na Ukrainie.
Urzędnicy twierdzą, że jest to również symbol pragnienia miasta, aby gościć "zrównoważone" igrzyska, ponieważ został zbudowany z materiałów pochodzących z recyklingu i drewna oraz wyposażony w zielony dach. Będzie to również pierwsza tego typu arena we Francji, która będzie posiadała salę sensoryczną dla osób cierpiących na zaburzenia poznawcze.

Ochrzczony Adidas Arena dzięki lukratywnemu partnerstwu o wartości około 2,8 miliona euro (3 miliony dolarów) rocznie z marką odzieży sportowej, obiekt może pomieścić do 8 000 widzów podczas najrozmaitszych wydarzeń sportowych i innych wydarzeń.
Stanie się również siedzibą paryskiego klubu koszykówki. Dwie sale gimnastyczne obok obiektu zapewnią obiekty sportowe, które są bardzo potrzebne według ratusza, zaniedbanej społeczności. W ostatnich latach miejsce to było domem dla setek migrantów i osób ubiegających się o azyl, żyjących w nędznych warunkach w prowizorycznych obozach, które były regularnie "oczyszczane" przez policję.
Organizatorzy igrzysk zdecydowali się nie budować tak wielu specjalnie zaprojektowanych budynków, co miało miejsce podczas poprzednich igrzysk w innych miastach-gospodarzach. Pozostałe duże prace budowlane zaplanowane na 2024 rok obejmują wioskę olimpijską, która pomieści około 15 000 sportowców i urzędników, oraz basen olimpijski, oba zlokalizowane faktycznie poza Paryżem, na przedmieściach na północ od stolicy.
