Urzędy gminy w porozumieniu z PGNiG prowadzą działania edukacyjne i zachęcają mieszkańców oraz przedsiębiorców do wymiany ogrzewania na ekologiczne.
- Spółka gazowa zapewnia wsparcie merytoryczne i doradcze, pomoc w wypełnianiu dokumentów oraz w przygotowywaniu wniosków o pozyskiwanie środków na dofinansowanie kosztów inwestycji, które służą ograniczeniu niskiej emisji - informuje Marcin Szczudło, dyrektor Departamentu Komunikacji PGNiG Obrót Detaliczny.
Jego spółka ułatwia też kontakt i współpracę z jej partnerem technicznym, który pomaga m.in. w instalacji ekologicznego kotła na preferencyjnych warunkach lub budowie całego systemu ogrzewania.
Wśród używanych powszechnie paliw, gaz ziemny jest źródłem energii najbardziej przyjaznym dla środowiska - najczystszym paliwem naturalnym. Oprócz ekologicznych korzyści, jakie niesie jego zastosowanie, użytkownicy cenią też komfort związany z ciągłością dostaw, bez potrzeby transportu, magazynowania surowca oraz usuwania stałych produktów spalania, a także nieskomplikowaną obsługę urządzeń gazowych.
W Skawinie konsultacje trwają od września, w gminie Jerzmanowice-Przeginia dyżury rozpoczęły się w październiku i są organizowane w budynku Urzędu Gminy w Jerzmanowicach-Przegini w każdą trzecią środę od godz. 8 do 16.
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie: Tramwaje
Follow https://twitter.com/dziennipolski