Czytaj także: Senator Kogut: przed wyborami szukali na mnie haków
Ambitny plan ma być nowym otwarciem we współpracy Nowego Sącza i gminy Chełmiec. Omówili go na razie nieoficjalnie prezydent miasta Ryszard Nowak i wójt Bernard Stawiarski. - Spotkaliśmy się na towarzyskim gruncie, podzieliliśmy role i przyjęliśmy zasadę, że będziemy wspierać swoje pomysły - zdradza prezydent Nowak.
Pierwszy pomysł zakłada budowę przedłużenia ulicy Piramowicza z mostem na Dunajcu i połączenie z zachodnią obwodnicą w Chełmcu. - Wójt Stawiarski zgodził się na realizację tego projektu, o czym wcześniej nie było mowy - mówi prezydent Ryszard Nowak. - W związku z tym inwestycja staje się naprawdę realna i byłoby grzechem, gdybyśmy z tego nie skorzystali.
Budowa w wyżej wymienionym miejscu mostu nabrała sensu, odkąd realna stała się nowa droga, która ma odciążyć wiecznie zatłoczoną ulicę Węgierską w kierunku doliny Popradu i Starego Sącza. - Gmina Chełmiec nie sprzeciwia się budowie żadnego mostu na Dunajcu, nawet jeśli oznacza to w tej chwili wypuszczenie ruchu na ulicę Papieską - potwierdza wójt Chełmca Bernard Stawiarski.
W zamian prezydent Ryszard Nowak zapowiedział wsparcie starań o środki na budowę drogi z Chełmca do Kurowa na lewym brzegu Dunajca (z mostem w Wielgłowach), a nawet nie wykluczył finansowego udziału Nowego Sącza w tym przedsięwzięciu
Jeśli do tego dołączyć zaawansowanie prac przy budowie zachodniej obwodnicy, to rysuje się pierwszy od lat wspólny plan rozładowania ruchu w Nowym Sączu i Chełmcu.
Wybory 2011: Poznaj nowych posłów z Małopolski [ZDJĘCIA]
Wybieramy najpiękniejszy rynek w Małopolsce! Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!