Występy juniorów w 7. kolejce Lotto Ekstraklasy
Górnik Zabrze – Maciej Ambrosiewicz (rocznik 1998) – Rozegrał pełen mecz na prawej obronie w meczu z Wisłą Płock.
Mateusz Wieteska (1997) – Również spędził na boisku pełne 90 minut. Wyróżnił się bramką i bardzo solidną grą w defensywie.
Szymon Żurkowski (1998) – Tradycyjnie całe spotkanie. "Przegląd Sportowy" trafnie scharakteryzował jego rolę w drużynie – jest jej "płucami" (tak jak Ambrosiewicz). Spośród wszystkich juniorów zebrał najwyższe noty.
Dariusz Pawłowski (1999) – Zadebiutował w Ekstraklasie. Wszedł w 84 minucie za Igora Angulo.
Wisła Płock** - Konrad Michalak** (1997) – Został ściągnięty z Legii Warszawa na zasadzie wypożyczenia. Zagrał cały mecz przeciwko Górnikowi Zabrze. Tak jak cały zespół nie będzie go mile wspominać.
Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – Stał się etatowym zmiennikiem. I tym razem podniósł się z ławki. W spotkaniu z Piastem Gliwice biegał od 69 minuty kiedy to wszedł za Piotra Wlazło.
Piast Gliwice** - Patryk Dziczek** (1998) – Siódmy raz w sezonie w podstawowym składzie, po raz szósty do ostatniego gwizdka. Pomógł drużynie odnieść zwycięstwo z Jagiellonią Białystok.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Krystian Peda (1997) – Drugi raz w sezonie wszedł na końcówkę. Tym razem dostał szansę od 81 minuty w meczu z Koroną Kielce. Otrzymał żółtą kartkę.
Lech Poznań – Robert Gumny (1998) – Szósty raz w lidze (a dziesiąty w sezonie) od początku do końca na boisku. Zaliczył cały mecz przeciwko Arce Gdynia. Jak zawsze został oceniony pozytywnie.
Legia Warszawa – Sebastian Szymański (1999) – W 33 minucie spotkania z Zagłębiem Lubin zmienił kontuzjowanego Hildeberto. Po przerwie wpisał się na listę strzelców za co trafił do naszej jedenastki kolejki. To jego drugie trafienie w sezonie. Jedną bramkę zdobył również w el. do LM.
Zagłębie Lubin – Filip Jagiełlo (1997) – Wybiegł w podstawowej jedenastce na Legię Warszawa. Dostał żółtą kartkę. Jako pierwszy opuścił murawę – w 57 minucie wszedł za niego Bartłomiej Pawłowski.
Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1998) – W spotkaniu przeciwko Sandecji Nowy Sącz przebywał na murawie do 78 minuty. Fatalnym przyjęciem zmarnował doskonałą okazję na asystę bądź bramkę (mógł w akcji 2 na 1 podać albo samemu wykończyć). Za niego wszedł Tomasz Hołota.
Marcin Listkowski (1998) – Na placu gry pojawił się w 80 minucie gdy zmienił Dawida Korta.
Cracovia – Sylwester Lusiusz (1999) – W 81 minucie meczu ze Śląskiem Wrocław zmienił Mateusza Wdowiaka. Pechowo po jego rzekomym faulu odgwizdano rzut karny, którego na decydującą bramkę zamienił Robert Pich. Jak pokazały telewizyjne powtórki, a czego z wideoweryfikacji nie wywnioskował sędzia Szymon Marciniak, kontaktu między juniorem "Pasów" a Michałem Chrapkiem wcale nie było. Do anulowania powinien być zatem nie tylko gol, ale i żółta kartka.
Lechia Gdańsk – Florian Schikowski (1998) – W 71 minucie spotkania z Wisłą Kraków wszedł za Milosa Krasicia. Niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Drużyny bez juniora w 7. kolejce:
Arka Gdynia, Korona Kielce, Sandecja Nowy Sącz, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków.
Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2017/18:
1. Górnik Zabrze - 1880 punktów
2. Piast Gliwice - 1232
3. Lech Poznań - 1080
Cała tabela Pro Junior System - tutaj
Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2017/2018 są to zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN
EKSTRAKLASA w GOL24
Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy
Partnerki reprezentantów Polski [ZDJĘCIA]
