Juniorzy z GKPS Gorlice umocnili się jako lider

Marek Podraza
Podopieczni Kozłowskiego bez problemu pokonali Laskową. Juniorzy GKPS Gorlice idą w tegorocznych rozgrywkach jak burza. Ten rok kończą siódmym zwycięstwem. Apetyty kibiców wciąż rosną.

Zgodnie z przewidywaniami zespół juniorów GKPS Gorlice nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem zdecydowanego zwycięstwa nad drużyną z Laskowej, pokonując ją w hali OSiR Gorlice 3:0, a w setach 25:13, 25:9, 25:13. - Tym samym nasza drużyna zanotowała na swoim koncie siódmą, kolejną wygraną w tegorocznym sezonie rozgrywek o mistrzostwo Małopolski - mówi zadowolony trener Krzysztof Kozłowski.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem ze względu na zbyt dużą różnicę w siatkarskich umiejętnościach. Zespołowi z Laskowej nie można było jednak odmówić dużego zaangażowania w grę. Natomiast gospodarze mieli spore problemy z koncentracją, o którą trudno w takich spotkaniach.

W pierwszym secie siatkarze z Laskowej objęli prowadzenie 1:0, ale potem już wykazali się niefrasobliwością. - To nasza drużyna z każdą kolejną akcją zdobywała po dwa, trzy punkty, szybko budując swoją przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 25:13 - dodaje trener Kozłowski.

Set drugi to popis na zagrywce naszego juniora Andrzeja Wacławczyka oraz dwóch środkowych - Huberta Dobka i Kuby Romana, którzy swoimi serwisami całkowicie rozmontowali drużynę z Laskowej, dzięki czemu nasz zespół zwyciężył zdecydowanie 25:9.

- Set trzeci to ponownie popis najlepszego zawodnika naszego zespołu w tym meczu, Andrzeja Wacławczyka, który zademonstrował swoje wysokie umiejętności w polu zagrywki, wyprowadzając drużynę na prowadzenie ze stanu 4:1 na 10:1 i dopiero przerwa na żądanie trenera z Laskowej zakończyła tę serię - komentuje Kozłowski.

Ponowny popis Wacławczyk dał przy stanie 19:11, doprowadzając swoimi zagrywkami do stanu 22:11. Gdy w dwóch kolejnych ustawieniach juniorzy zdobyli trzy punkty, set zakończył się przy stanie 25:13, a mecz 3:0. - Gra, którą drużyna zademonstrowała w meczu z Laskową, w zupełności wystarczyła na ten zespół, natomiast jeśli myślimy o utrzymaniu pierwszego miejsca w tabeli na koniec rundy zasadniczej, to w meczach z pozostałymi zespołami musimy zagrać zdecydowanie lepiej - dodaje Krzysztof Kozłowski.