Karatecy z Niepołomic bezkonkurencyjni w Polsce

Od lewej: Wiktor Staszak, Paweł Janusz i Michał Janusz
Od lewej: Wiktor Staszak, Paweł Janusz i Michał Janusz Archiwum AKT Niepołomice-Kraków
Karate tradycyjne. Aż cztery wyróżnienia zebrała Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków podczas plebiscytu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, podsumowującego miniony rok. Uroczystość była częścią zimowego Gasshuku, zorganizowanego w Starej Wsi (woj. łódzkie).

Akademia została wybrana najlepszym klubem w Polsce, i to po raz trzeci z rzędu. Tytuł przyznano jej za całokształt pracy na rzecz rozwoju karate tradycyjnego w 2017 roku, a w szczególności za: liczbę przeprowadzonych egzaminów na stopnie uczniowskie kyu, indywidualnych licencji PZKT, osób uczestniczących w aktywnościach PZKT i zawodników startujących w imprezach PZKT.

Reprezentanci AKT w minionym roku we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyli aż 247 medali (mistrzostwa Europy – 12, Puchar Europy Dzieci – 29, Klubowe Mistrzostwa Europy – 4, Mistrzostwa Polski – 19, Puchar Polski Dzieci – 39, międzynarodowy turniej na Malcie – 4, międzynarodowy turniej na Syberii – 8, regionalne zawody we Wrocławiu, Warszawie i Bytomiu – 132).

Paweł Janusz ponownie został najlepszym szkoleniowcem młodzieżowców, Michał Janusz - najlepszym trenerem dzieci, a Wiktor Staszak - najlepszym zawodnikiem 2017 roku.
Młodzi reprezentanci AKT w 2017 roku zdominowali podium najważniejszych imprez PZKT - V Pucharu Europy Dzieci i Pucharu Polski Dzieci. Równie dobrze wypadli młodzieżowcy. Paweł Tomasik i Wiktor Staszak MP, ME oraz w turniejach na Syberii i na Malcie wywalczyli odpowiednio 19 i 18 (w tym 9 złotych) medali.

Staszak jako debiutant i najmłodszy w historii reprezentant kraju zwyciężył w IX Pucharze Świata. Jest niezwykle wszechstronnym zawodnikiem, świetnie sobie radzi w kata (forma) i kumite (walka).

W 2017 roku Staszak został ponadto m.in. mistrzem Europy w kata drużynowym i fuku-go młodzieżowców, mistrzem Polski w kata drużynowym oraz fuku-go i kata indywidualnym młodzieżowców, wicemistrzem Polski w en-bu mężczyzna/mężczyzna i zdobywcą drugiego miejsca w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego.