Jakub Krzyżanowski został pozyskany w lipcu przez Torino FC na roczne wypożyczenie. W Wiśle liczą, że dzięki występom w Primaverze oraz treningom z dziewiątą drużyną Serie A obrońca zyska dodatkowe umiejętności i zaprezentuje się na tyle dobrze, by stać się celem transferowym dla zagranicznych klubów. Torino zawarło w umowie z „Białą Gwiazdą” prawo pierwokupu zawodnika. Jego obecna wartość rynkowa według transfermarkt to 600 tysięcy euro.
Krakowianin rozpoczął przygodę z turyńskim klubem od udziału w tradycyjnym turnieju Memorial Mamma e Papa Cairo (8-9 sierpnia). To zawody, które stanowią okazję do przedsezonowego pokazania się przez piłkarzy do lat 20 z najlepszych włoskich drużyn. W tym roku wraz z Torino wzięły w niej udział ekipy Juventusu Turyn, AC Milan oraz Interu Mediolan. Zwycięzcy pierwszych spotkań mierzyli się w finale, przegrani zagrali o 3. miejsce.
Występy utalentowanych młodzieżowców oglądali z trybun były selekcjoner reprezentacji Włoch Giampiero Ventura, nowy trener Torino Paolo Vanoli oraz prezes klubu Urbano Cairo.
Pierwsze trofeum Krzyżanowskiego w Torino
Zespół Torino zaczął od pokonania Milanu 5:1. Jakub Krzyżanowski wyszedł w pierwszym składzie, a następnie został zmieniony przez Sebastiana Di Paolo Vlada.
Piłkarz Wisły miał okazję zmierzyć się na boisku z 17-letnim Maksymilianem Ibrahimoviciem, synem Zlatana, którego w trakcie spotkania zastąpił Mateusz Skoczylas, piłkarz pozyskany przez mediolańczyków przed rokiem z Zagłębia Lubin. Krzyżanowski i Skoczylas to koledzy z kadry U-17, która w ubiegłym roku awansowała do półfinału mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej na Węgrzech, a następnie wystąpiła na mistrzostwach świata w Indonezji.
W finale turnieju Mamma e Papa Cairo Torino pokonało Juventus 2:0 i Jakub Krzyżanowski, który wszedł na boisko w 58. minucie za Michele Casaliego, mógł wraz z kolegami odebrać cenny puchar (wideo poniżej). To druga z rzędu wygrana Torino w tej imprezie, która była rozgrywana na boiskach Alessandrii i Quattordio.

Debiut Krzyżanowskiego w Primaverze
Wiślak zaprezentował się w okresie przygotowawczym na tyle dobrze, że w sobotę wybiegł w pierwszym składzie Torino na mecz Primavery z Sampdorią Genua. Turyńczycy, których od lipca prowadzi trener Felice Tufano, wygrali 2:1, a debiutujący w młodzieżowych rozgrywkach Polak rozegrał całe spotkanie. W ustawieniu drużyny 3-5-2 zagrał jako lewy wahadłowy.
W lipcu 2024 roku, tuż przed odejściem do Torino, Jakub Krzyżanowski przedłużył umowę z Wisłą Kraków, która obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.
