Karateka Rafał Wajda tym razem piąty

Rafał Wajda ma na koncie wiele laurów sportowych
Rafał Wajda ma na koncie wiele laurów sportowych Andrzej Banaś
Rafał Wajda (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego) zajął piąte miejsce w drugim turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016, który odbył się w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle koło Warszawy.

Prezes, główny instruktor i zawodnik KKKT wygrał pierwszy turniej PLKT (w Starej Wsi). Tym razem poszło mu gorzej i wraz z Damianem Tomasikiem (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) zajmuje ex aequo drugie-trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Prowadzi Michał Sowa (MUKS Bytom), który w Mysiadle był drugi po porażce w finale z Damianem Pawlikiem (KK Pruszków).

W rywalizacji kobiet Klaudia Mleko zajęła szóste, a Maria Mielnik (obie KKKT) siódmą lokatę. W finale Maria Depta (TS Sokół) pokonała Agnieszkę Sajdutkę (AKT w Rzeszowie) i razem są liderkami klasyfikacji po dwóch turniejach. Mleko jest szósta, a Mielnik siódma-ósma wraz z Nikolettą Dzióbą (KKT Polkowice-Lubin).

Trzeci, finałowy turniej PLKT odbędzie się 30 kwietnia w Lublinie. Wyłoni on reprezentację Polski na VII Puchar Europy, który zaplanowano na 28 maja w Starej Wsi.

Materiał oryginalny: Karateka Rafał Wajda tym razem piąty - Dziennik Polski