https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kariera zawodowa zaczyna się w szkole. Ogólnopolska akcja w Rząsce

Barbara Ciryt
Fot. Archiwum szkoły w Rząsce
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rząsce uczestniczyli w akcji Ogólnopolski Tydzień Kariery. Placówka propaguje świadome wybory edukacyjne i zawodowe, dlatego włączyła się do akcji i organizowała m.in. spotkania z przedsiębiorcami.

Bądź architektem swojego szczęścia - to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem było inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw służących wspieraniu edukacji zawodowej, pracy i kariery.

Uczniowie uczestniczyli w wielu akcjach np. spotkaniu z przedsiębiorcą Pawłem Pietroniem, właścicielem firmy Zigiel Polska, produkującej maszyny i urządzenia do napełniania wyrobów w postaci aerozoli. Dowiedzieli się wiele o jego firmie oraz zakładaniu własnej działalności, ryzyku jakie niesie ze sobą posiadanie firmy i sposobach na osiągnięcie sukcesu. Mogli też posłuchać wykładu o tym jak wykorzystać swoje talenty w planowaniu kariery zawodowej.

Nauczyciele prezentowali świat zawodów, pomagali uczniom dostrzec mocne strony, predyspozycje i zainteresowania oraz ich znaczenie w wyborze szkoły i zawodu. Uczniowie starszych klas obejrzeli również film „W pogoni za szczęściem”.

Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne „Mój wymarzony zawód” lub „Zawody moich rodziców”. Uczniowie klas 7-8 i gimnazjaliści fotografowali "Ciekawy zawód” lub „Ginące zawody”.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Starzec
A ja mam do młodych tylko kilka zdań. Może przeczytają. Jeśli macie tych kilkanaście lat, powiem Wam tyle, że z czasem to, co teraz uważacie za ważne, w przyszłości przestaje być tak ważne. Oceny, które macie teraz w szkole, za kilka lat nie będą miały żadnej wartości. Nie róbcie niczego dla papierka, dyplomu czy certyfikatu, bo w życiu tak naprawdę liczą się umiejętności, to, co naprawdę umiecie, a nie subiektywnie wystawione oceny, zaś papierek możecie zdobyć zawsze. I róbcie to, co lubicie, kształćcie się w tym, co naprawdę Wam sprawia radość i w tym, w czym NAPRAWDĘ jesteście dobrzy. Może się okazać, że jesteście dobrzy niekoniecznie w tym, co Wam wmawiają rodzice i nauczyciele (np. komuś wmówią, że jest dobry z historii lub informatyki, a tak naprawdę tym "czymś" mogą być np. języki obce). Życzę Wam, młodym, z całego serca, wszystkiego dobrego w życiu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska