Katarzyna Olczak potwierdziła klasę

Katarzyna Olczak z MUKS Choy Lee Fut w Krakowie w ostatnich tygodniach po raz kolejny potwierdziła swoją klasę.

Ma za sobą dwa bardzo udane występy, najpierw w 4. mistrzostwach Europy kung fu tradycyjnego w Tbilisi, a potem w 42. międzynarodowych mistrzostwach Polski wushu w Warszawie.

Podczas ME (z udziałem ponad 800 zawodniczek i zawodników z 29 krajów) zdobyła srebrny medal w formach tradycyjnych południowych i brązowy w walkach qingda seniorek w kategorii do 52 kg. Sukces był tym cenniejszy, że został odniesiony w jej debiucie w ME.

Także dwa razy na podium stanęła podczas MMM, w których była pierwsza w walkach qingda w kategorii do 52 kg i druga w konkurencji taolu (układ form). Ponadto została wybrana przez sędziów najlepszą zawodniczką konkurencji qingda seniorek.

W ME bardzo dobrze spisała się również jej koleżanka klubowa, juniorka Aleksandra Niewiara, która w konkurencji form z bronią długą zajęła czwarte miejsce. Do miejsca na podium zabrakło jej zaledwie 0,05 pkt.

Z powodu śmierci szefa krakowskiego Centrum Choy Lee Fut i zarazem trenera kadry Polski form tradycyjnych, mistrza Grzegorza Ciembroniewicza (jego pamięć uczczono m.in. minuta ciszy), do Gruzji poleciały tylko dwie zawodniczki MUKS i jego szefowa Joanna Skamla, która pełniła rolę sędziego walk qingda z ramienia Europejskiej Federacji Wushu.