Wiele ciekawych przedmiotów podarowanych muzealnikom, posłużyły dzieciom jako inspiracja w trakcie warsztatów kreatywnych.
- Dzieci w trakcie warsztatów wykonywały różne przedmioty, wzorowane na eksponatach muzealnych – wyjawia Katarzyna Krajewska-Burbeło z Muzeum Zamek w Oświęcimiu. - Wykonane zostały pamiętniki, przyborniki pisarskie z kałamarzem. Była możliwość przygotowania szkatułki oraz tacy. Być może wykonane rzeczy przez uczestników warsztatów będą dla dzieci pamiątkami, które będą przekazywane następnym pokoleniom.

Warto wiedzieć, że pamiątką rodzinną może być każdy przedmiot, z którym związana jest jakaś historia. To dlatego dzieci, podczas podsumowania warsztatów, zaprezentowały swoje pamiątki. Było wspólne zdjęcie, na którym uwieczniono kilka pokoleń rodziny, drewniana rybka przekazywana z pokolenia na pokolenie, przepustka niemiecka z czasów II wojny światowej, moneta o nominale 50 tysięcy złotych z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego z końcówki XX wieku, czy sennik.



Bądź na bieżąco i obserwuj
- Wraca temat BDI Bielsko-Biała - Kęty - Wadowice - Głogoczów
- Na S1 między Oświęcimiem a Bielskiem prace trwają mimo zimy. Widać efekty! Zdjęcia
- Zimowe Grand Prix Zadyszki w Oświęcimiu na finiszu. WIDEO
- Niezwykły akt łaski dla popełniających wykroczenia drogowe
- Kibice zagrzewali Re-Plast Unię Oświęcim do walki przeciwko Jastrzębiu
- Brudne gry w Zatorze i Oświęcimiu przed wyborami samorządowymi ZDJĘCIA