FLESZ - Rynek pracy odporny na pandemię

Dla pacjentek w nowo wyremontowanych pomieszczeniach przygotowano 21 miejsc. Modernizacji doczekał się także pokój wzmożonego nadzoru medycznego oraz gabinety diagnostyczno-zabiegowe, które wyposażono w nowoczesny sprzęt.
Naszym pacjentkom zapewnialiśmy i zapewniamy kompleksowe leczenie, a teraz możemy to robić w nowoczesnych salach z łazienkami, w przestronnych i jasnych gabinetach diagnostyczno-zabiegowych. To duża radość zarówno dla naszych pacjentek, jak i dla zespołu - podkreśla prof. Paweł Blecharz.
Remont Kliniki Ginekologii Onkologicznej, to jednak tylko jedna ze zmian, którą w ostatnim czasie przeszedł Instytut przy Garncarskiej.
- W ramach projektu unijnego całkowitą modernizację przechodzi Zakład Patomorfologii Nowotworów zlokalizowany przy ul. Garncarskiej 9. Jednostka zostanie także wyposażona w nowoczesny sprzęt. Oprócz kompleksowego leczenia i diagnostyki nowotworów raka piersi, jelita grubego, prostaty, jajnika, szyjki i trzonu macicy, czerniaka, chłoniaków i wielu innych rodzajów nowotworów, od początku roku realizujemy także leczenie w ramach tzw. Breast Unitu, czyli ośrodka prowadzącego Kompleksowe Leczenie Raka Piersi w tym: diagnostykę wstępną i pogłębioną zmian nowotworowych piersi, leczenie chirurgiczne w tym chirurgię rekonstrukcyjną, radioterapię, brachyterapię, chemioterapię i rehabilitację pooperacyjną - tłumaczy Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka krakowskiego Instytutu Onkologii.
I dodaje, że Instytut prowadzi również szereg programów w ramach których można wykonać bezpłatne badania. Chodzi m.in. o mammografię profilaktyczną, czy badania genetyczne. W najbliższym czasie rozpoczną się też dodatkowe badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka płuc.
Remonty i modernizacje klinik oraz Zakładu Patomorfologii Nowotworów są przeprowadzone ze środków unijnych w ramach projektu realizowanego z Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.