KO Oświęcim. W premierze wiosny w Brzeszczach, miejscowy Górnik lepszy od Naroża Juszczyn. ZDJĘCIA

od 16 lat
Na premierę wiosny piłkarskiej okręgówki czekano w Brzeszczach do czwartej kolejki, przypadającej w Wielką Sobotę. Miejscowy Górnik pokonał Naroże Juszczyn, zespół z czołówki tabeli. O sukcesie gospodarzy zdecydował spryt Marka Sojki. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

W pierwszej połowie goście mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia. Po strzale Marcina Drobnego piłka zatrzymała się na słupku (10 min).

Potem na boisku było trochę zamieszania. Sędzia przyznał gościom karnego, ale po protestach miejscowych i konsultacji z asystentem, wycofał się z podjętej wcześniej decyzji (28 min).

- W pierwszej połowie byliśmy trochę schowani, a dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi rywale, zdominowali nas na boisku – przyznał Wojciech Włodarczyk, trener brzeszczan.

Przyjezdni nie zrezygnowali z walki o gola. Po akcji odskrzydlającej Daniela Świdra, zamykający ją Sebastian Kuszyk oddał strzał głową, a piłka minimalnie minęła przeciwne „okienko” (34 min).

Brzeszczanie, nastawieni na kontrę, mogli skarcić rywali. Jednak w idealnej sytuacji pomylił się Mateusz Hankus (38 min).

Klasa Okręgowa, Oświęcim: Górnik Brzeszcze - Naroże Juszczyn 1:0.
Klasa Okręgowa, Oświęcim: Górnik Brzeszcze - Naroże Juszczyn 1:0. Jerzy Zaborski

W przerwie feta dla juniorów młodszych Górnika Brzeszcze

W przerwie meczu urządzono fetę juniorom młodszym Górnika, którzy awansowali do I ligi zachodniej Małopolski. Puchar i medale chłopcy odebrali z rąk prezesa oświęcimskiego podokręgu Jerzego Dudka i burmistrza Brzeszcz – Radosława Szota.

Zespół juniorów prowadzi Marek Sojka, jedna z kluczowych postaci seniorskiej drużyny. To właśnie on, chwilę po przerwie, wykorzystał prezent od obrony rywali. Pozostało ograć w polu karnym obrońcę i uderzyć w „okienko”.

Chwilę później mógł być remis. Po zagraniu z rzutu wolnego zakotłowało się na przedpolu bramkowym brzeszczan. Marcel Stawicki zbyt lekko uderzył z 7 metrów, by pokonać Damiana Błazenka (55 min).

W odpowiedzi Mateusz Hankus, z rzutu wolnego, mierzył w górny róg, lecz Marcin Koper efektowną interwencją wybił piłkę poza boisko (62 min).

Brzeszczanie umiejętnie bronili wyniku, choć goście byli blisko uratowania punktu. Piłkę z linii bramkowej wybił Maksymilian Kojm (86 min).

- Premiera wiosny na naszym stadionie wypadła okazale. Był to mecz walki, ale chłopcy pokazali w nim charakter – podkreślił trener Włodarczyk.

Górnik BRZESZCZE – Naroże JUSZCZYN 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Sojka 48.

GÓRNIK: Błazenek – Baraniak, K. Jędrusik, Salepa, Kojm – Żmuda (46 Piwowar), Sojka, Czerwik, Krężel, Wysogląd (90 Witasik) – Hankus (84 Brańka)

NAROŻE: Koper – Derek, Grzechynka, Stawicki (82 Kulka), Świder – R. Drobny, M. Kuszyk, Romaniak, S. Kuszyk – M. Drobny (73 Kamil Kwaśniewski), Wróbel.

Sędziował: Bartłomiej Kamiński (Chrzanów). Żółte kartki: Hankus, K. Jędrusik, Krężel, Włodarczyk (trener) – Romaniak. Widzów: 150.

Inne mecze 19. kolejki:

Skawa Wadowice – LKS Żarki 0:0

Nadwiślanin Gromiec – Zgoda Byczyna-Jaworzno 0:1 (0:0); bramka: Orawski 60.

Victoria 1918 Jaworzno – MKS Fablok Chrzanów 3:0 (2:0); bramki: Jamróz 13, Żemlok 33, Duda 85.

LKS Bobrek – Brzezina Osiek 3:0 (0:0); bramki: Kustra 53, Żmuda 63 karny, Byrski 75.

Ciężkowianka Jaworzno - LKS Gorzów 1:3 (1:2);
bramki: Grodzki 40 - A. Molenda 10, 20, 60.

Babia Góra Sucha Beskidzka LKS Rajsko – odwołany ze względu na zły stan boiska. Nowy termin meczu to 26 kwietnia 2023.

Halniak Targanice – Hejnał Kęty - odwołany ze względu na zły stan boiska. Nowy termin meczu to 26 kwietnia 2023.