https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kociołek Galicyjski w Miasteczku. Smacznie i muzycznie. Zdjęcia

Remigiusz Szurek
Festiwal "Kociołek Galicyjski" składa się z dwóch części: konkursowej (konkurs na najlepszą potrawę i deser, przygotowane według dawnych, tradycyjnych receptur, w którym komisja ekspercka wyłania zwycięzców i przyznaje nagrody rzeczowe i finansowe – przyp. organizatora) oraz popularyzatorskiej
Festiwal "Kociołek Galicyjski" składa się z dwóch części: konkursowej (konkurs na najlepszą potrawę i deser, przygotowane według dawnych, tradycyjnych receptur, w którym komisja ekspercka wyłania zwycięzców i przyznaje nagrody rzeczowe i finansowe – przyp. organizatora) oraz popularyzatorskiej fot. Damian Radziak
W niedzielę 30 czerwca w Miasteczku Galicyjskim odbył się Festiwal Kultury Kulinarnej “Kociołek Galicyjski”. To odbywające się regularnie od 2008 roku wydarzenie przyciąga do Nowego Sącza wielu gości, także spoza Sądecczyzny.

Jego celem jest popularyzacja tradycji kulinarnych Galicji oraz kuchni narodowych. W skrócie każdy może znaleźć coś dla siebie.

- Jesteśmy tutaj co roku i za każdym razem doświadczamy nowych emocji. To wydarzenie ma niepowtarzalny klimat, swoją wyjątkową energię i gdy trzeba wracać do domu, człowiek już zaczyna tęsknić. Tak wygląda to co roku w naszym przypadku – przyznaje z uśmiechem Elżbieta Tobiasz, która na co dzień mieszka w Gorlicach, a na „Kociołek Galicyjski” przyjeżdża wraz z rodziną.

Festiwal "Kociołek Galicyjski" składa się z dwóch części: konkursowej (konkurs na najlepszą potrawę i deser, przygotowane według dawnych, tradycyjnych receptur, w którym komisja ekspercka wyłania zwycięzców i przyznaje nagrody rzeczowe i finansowe – przyp. organizatora) oraz popularyzatorskiej.

Ta druga jest oparta na wielu pokazach prezentujących sposoby przygotowywania dawnych potraw galicyjskich i degustacjach potraw kuchni narodowych: węgierskiej, cygańskiej, słowackiej, łemkowskiej oraz rodzimej kuchni polskiej. Te cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród sądeczan i przyjezdnych.

W ramach festiwalu odbywają się wydarzenia artystyczne. Są to koncerty, przedstawienia taneczne, warsztaty, scenki rodzajowe, pokazy rzemieślnicze, kiermasze rękodzieła ludowego – tworzące niepowtarzalny powrót do przeszłości. Właśnie ze względu na to festiwal cieszy się tak dużą popularnością.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska