CAE działa od ponad 75 lat i zatrudnia na całym świecie ponad 13 000 osób. Posiada 180 zakładów i ośrodków szkoleniowych w ponad 35 krajach. CAE Kraków ma odegrać kluczową rolę w rozwojowych planach koncernu. Specjaliści pracują pod Wawelem nad oprogramowaniem wykorzystywanym przez linie lotnicze na całym świecie, a także nad rozwiązaniami z obszaru big data i sztucznej inteligencji. To drugą dziedziną zajmuje się już w stolicy Małopolski kilkadziesiąt oddziałów globalnych korporacji, wiele firm polskich, na czele z Comarchem, a także rosnące grono start-upów. Wedle wspomnianego raportu MOTIFE i ASPIRE, w korporacyjnych centrach biznesowych w Krakowie pracuje już ponad sto tysięcy osób pracuje, z czego 40 procent to specjaliści IT. Tysiące inżynierów IT i programistów zatrudniają także firmy spoza sektora ICT, przede wszystkim instytucje finansowe.
- Kraków od ponad 20 lat gości wiodące firmy technologiczne i stał się jednym z kluczowych centrów tworzących oprogramowanie dla branży lotniczej. Nasz lokalny hub jest największym centrum rozwoju i doskonalenia oprogramowania CAE w regionie EMEA, czyli Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W Krakowie będziemy kontynuować rozwijanie kluczowych produktów naszej firmy – informuje Oktawiusz Kacza, wiceprezes i dyrektor generalny CAE Poland.
CAE zbudowało na całym świecie sieć ponad 60 ośrodków szkoleniowych pilotów lotnictwa cywilnego i stało się globalnym liderem w tej dziedzinie. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka ujednolicała swoją działalność w branży lotniczej tworząc coraz bardziej spójny ekosystem obsługi lotów cywilnych, czego świeżym przykładem jest przejęcie Sabre Airline Operations (AirCentre) – dostawcy rozwiązań do obsługi portów lotniczych oraz zarządzania lotami, załogą i ruchem statków powietrznych. Pozwalają one zwiększać wydajność operacyjną, obniżać koszty świadczenia usług i zmniejszać wpływ linii lotniczych na środowisko poprzez obniżanie zużycia paliwa i ograniczenie emisji dwutlenku węgla.
CAE współpracuje z pilotami na każdym etapie ich kariery. Od szkolenia, przygotowania i planowania lotów, po optymalizację trasy lotu oraz sporządzanie analiz efektywności. Jednolity ekosystem ułatwia pilotom i członkom załogi zarządzanie rutynowymi czynnościami zapewniając jednocześnie wsparcie w zakresie szkoleń oraz rozwoju kariery zawodowej.
W lipcu 2021 roku CAE ogłosiła wieloletni program innowacji Project Resilience na rzecz opracowania technologii przyszłości, które pozwolą liniom lotniczym oraz operatorom biznesowych odrzutowców jeszcze lepiej zarządzać ich działalnością. - W ramach planów na przyszłość, krakowski oddział CAE będzie rozwijał rozwiązania wykorzystujące big data oraz sztuczną inteligencję, co przyczyni się do zmiany oblicza lotnictwa cywilnego – zapowiada Oktawiusz Kacza.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało
