Dziś wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Kozłowski oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron wręczyli przedstawicielom małopolskich samorządów kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach tej transzy gminy i powiaty otrzymają ponad 20 milionów złotych.
Tym razem minister spraw wewnętrznych i administracji przyznał jednostkom samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego na odbudowę infrastruktury komunalnej (zniszczonej głównie wskutek intensywnych opadów atmosferycznych) promesy w wysokości 18,6 milionów złotych. Małopolska otrzyma też ponad 1,5 miliona złotych na stabilizację osuwisk.
Łącznie z dotychczas przyznanymi środkami wsparcie dla małopolskich samorządów ze strony budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniesie w tym roku prawie 88 milionów złotych (ponad 64,5 miliona złotych na odbudowę infrastruktury komunalnej oraz ponad 23,5 miliona złotych na stabilizację osuwisk).
– Przekazane dzisiaj środki w wysokości ponad 20 mln złotych to ogromne wsparcie dla małopolskich samorządów – powiedział wiceminister Krzysztof Kozłowski.
- Sporo zadań czekało na realizację jeszcze od roku 2010, od tak dotkliwej w skutkach powodzi. Cieszy fakt, że w końcu uda się nadrobić te wieloletnie zaległości. To coś więcej niż łatanie dziur – mówił wicewojewoda małopolski Józef Gawron.
Oto gminy i powiaty, które dostaną pieniądze na usuwanie skutków powodzi:
Brzeźnica – 240 tys. zł
Dąbrowa Tarnowska – 800 tys. zł
Grybów – miasto – 1,4 mln zł
Kamienica – 260 tys. zł
Klucze – 3,51 mln zł
Korzenna – 120 tys. zł
Koszyce – 1,32 mln zł
Łososina Dolna – 4,25 mln zł
Ochotnica Dolna – 50 tys. zł
Pleśna – 200 tys. zł
Poronin – 110 tys. zł
Ropa – 620 tys. zł
Słaboszów – 1 mln zł
Spytkowice (powiat wadowicki) – 110 tys. zł
Tarnów – gmina 1,86 mln zł
powiat gorlicki – 1,56 mln zł
powiat nowosądecki – 620 tys. zł
Pormesy na stablizację osuwisk
Lanckorona – 44 tys. zł
Zakliczyn – 120 tys. zł
powiat bocheński – 210 tys. zł
Zwiększenie wcześniej przyznanych dotacji
Pleśna – dodatkowe 509 tys. zł
Stryszawa – dodatkowe 629,8 tys. zł
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
