https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne utrudnienia w związku z remontem Ronda Kocmyrzowskiego

Bartosz Dybała
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Andrzej Banaś
Rusza kolejny etap prac na Rondzie Kocmyrzowskim im Ks. Gorzelanego. Od stycznia trwa tam modernizacja torowiska tramwajowego, która zakończy się wiosną 2017 roku. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu, od poniedziałku (27 lutego) zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu.

Prace na wschodniej części ronda prowadzone będą przy zajęciu zewnętrznego pasa ruchu na przejeździe tramwajowym w kierunku ul. Kocmyrzowskiej oraz w rejonie przyległego przejścia dla pieszych, przejazdu rowerowego i zieleńca.

W związku z tym wprowadza się następujące zmiany w organizacji ruchu: na wlocie al. Andersa w Rondo Kocmyrzowskie z kierunku od Placu Centralnego zamknięty zostanie środkowy pas ruchu, a na zajętym ciągu pieszo-rowerowym w ul. Kocmyrzowskiej będzie utrzymane przejście dla pieszych w postaci pomostu.

Do tej pory w ramach modernizacji Ronda Kocmyrzowskiego zakończyły się prace związane z demontażem sieci trakcyjnej i torowiska na nieczynnej dla ruchu tramwajowego części. Usunięto krzewy i drzewa przeznaczone do wycinki. Wykonano fundamenty i zamontowano nowe słupy sieci trakcyjnej.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych i zmarzniętej ziemi udało się także wykonać przebudowę sygnalizacji i kanalizacji deszczowej. Po wykonaniu demontażu torowiska, przeprowadzono badania geotechniczne, które wykazały konieczność wzmocnienia gruntu. Po uzgodnieniu z projektantem nastąpi przegłębienie koryta torowiska i wykonanie warstwy stabilizacyjnej, która jest niezbędna do rozpoczęcia prac przy budowie nowego torowiska.

Koszt całości prac na Rondzie Kocmyrzowskim wynosi 7,6 mln zł.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gniewko_syn_ryba
może opublikujecie mapkę prezentującą aktualną organizację ruchu tam ?...
G
Gość
Stare 40-letnie torowisko już dawno potrzebuje remontu , a nie jest ujęte nawet w planach wieloletnich !
q
qwerty
Mimo trudnych warunków atmosferycznych i ZAMARZNIĘTEJ ziemi udało się także wykonać przebudowę sygnalizacji i kanalizacji deszczowej. Zgodne to ze sztuką budowlaną? Połowa waszych szybkich remontów nadaje siędo poprawki po 2 latach, gdy kończy się gwarancja wykonawcy, ale co tam przecież to publiczne pieniądze.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska