17 z 22
Niedzielne Story, czyli Wenecja w Krakowie - warsztaty...
fot. Wojciech Matusik

Niedzielne Story, czyli Wenecja w Krakowie - warsztaty robienia masek karnawałowych
Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2
12 lutego, godz. 11.00
Wydarzenie jest bezpłatne, konieczność zapisu [email protected]


Mamy czas karnawału, a wraz z nim bale maskowe. To idealny moment, aby poznać historię masek, ich znaczenia i różne wcielenia. Podczas warsztatów w Pawilonie Wyspiańskiego wszyscy chętni będą mieli możliwość pójść krok dalej i oprócz rozmawiania o maskach będzie je można również wykonać.

Warsztaty odbędą się pod czujnym okiem Łukasza Błażejewskiego, twórcy scenografii i kostiumów do przeszło 90 spektakli w teatrach w całej Polsce.
Ponieważ karnawał to radość i kolor, przy projektowaniu nie zabraknie inspiracji folklorem krakowskich strojów ludowych i twórczością Zofii Stryjeńskiej, która z urodzenia była krakowianką i ważną artystką nie tylko dla naszego regionu, ale również dla Polski.
Indywidualne maski karnawałowe zostaną stworzone z pomocą performera, scenografa i kostiumografa teatralnego Łukasza Błażejewskiego. Zarówno u Stryjeńskiej, jak i w krakowskich strojach ludowych kolor i jego kontrastowe i dynamiczne połączenia były kluczowe i charakterystyczne. Dlatego na warsztatach uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą o kolorach i nauczą się je świadomie zestawiać. Podczas warsztatów w Kraków Story poznają różne techniki tworzenia masek, używając m.in. skrawków materiałów pozostałych po produkcji kostiumów teatralnych w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie. Każdy projekt zostanie potraktowany indywidualnie i dostanie wsparcie od prowadzącego.

18 z 22
"Pippi" - spektakl...
fot. materiały prasowe

"Pippi" - spektakl
Teatr Ludowy, os. Teatralne 34
12 lutego, godz. 15.00


Nazywa się Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Jej mama mieszka na chmurce w niebie, a tata pływa po morzach i oceanach. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. W szkole nie pojawia się prawie wcale, a być posłusznym i grzecznym? To przecież okropne słowa! I cóż one właściwie znaczą? Poznajcie najsilniejszą dziewczynkę świata, z torbą pełną złotych monet, z rudymi warkoczykami i tysiącem piegów. Poznajcie jej przyjaciół, konia, z którym mieszka w willi Śmiesznotce, niezwykłe przygody, małpkę Pana Nilsona i wszystkie niestworzone historię, które opowiada. Ale pokochacie ją bardzo! Jak wszyscy na całym świecie. I bardzo zapragniecie stać się tacy jak ona, chociaż na parę chwil, choćby na czas podwieczorku. Oto ona. Po prostu Pippi.

19 z 22
"The Best of Broadway” - koncert...
fot. materiały prasowe

"The Best of Broadway” - koncert
Teatr Variete
11 lutego, godz. 18.00
12 lutego, godz. 17.30


"The Best of Broadway” to widowisko muzyczne, które zadowoli każdego fana musicalu! Podczas koncertu zostaną zaprezentowane najwspanialsze broadwayowskie hity, jak również mniej znane, choć równie porywające utwory. Obok kultowych już kompozycji z „Jesus Christ Superstar”, „Upiór w operze”, „West Side Story”, „Wicked” „Nędznicy” czy „Evita”, usłyszymy także znamienite wykonania przebojów z musicali „Company”, „Follies”, „Niedziela w parku z Georgem”, „Tajemniczy ogród” czy „Love Never Dies” – kontynuacji słynnego „Upiora w operze”.

Na scenie wystąpi czwórka wybitnych artystów musicalowych, którzy prezentują swój niezwykły talent na wielu scenach w Polsce i zagranicą. Usłyszymy Natalię Piotrowską-Paciorek, Paulinę Janczak, Macieja Pawlaka i Jakuba Wociala. Artyści swoimi różnorodnymi temperamentami i osobowościami tworzą doskonale wyważoną i piękną mozaikę, mieniącą się wieloma kolorami i emocjami.

Wokalistom towarzyszyć będzie Stokłosa Collective Orchestra pod kierownictwem Andrzeja Borzyma.

20 z 22
Weekendowe spacery z „Przyjacielem Krakowa”...
fot. Anna Kaczmarz / Polska Press

Weekendowe spacery z „Przyjacielem Krakowa”

Koło Grodzkie PTTK zaprasza na weekendowe spacery z przewodnikami w ramach 51. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w wybranym spacerze, wystarczy zgłosić się na wskazane miejsce zbiórki.

Udział bezpłatny

11 lutego
dla odznaki srebrnej: Grzegórzki Stare i Nowe spotkanie o godz. 9.00 przed Domem Turysty PTTK – Hotelem „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15/16

dla odznaki złotej: „Spacer doliną rzeki Wilgi” spotkanie o godz. 10.00 przed dawnym Hotelem „Forum” (przystanek „Ludwinów”)

12 lutego

dla odznaki brązowej: „Architektura Krakowa II połowy XIX wieku”, Spotkanie o godz. 9.00 przed Domem Turysty PTTK – Hotelem „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15/16

dla odznaki złotej: „Szlakiem Władysława Łokietka po Krakowie” spotkanie o godz. 9.30 przed Domem Turysty PTTK – Hotelem „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15/16

dla odznaki „Z Pawim Piórem”: „Kraków w XIX wieku”, prof. dr hab. Michał Baczkowski spotkanie o godz. 10.30 w sali konferencyjnej PTTK, ul. Zyblikiewicza 2B.

Pozostało jeszcze 1 zdjęcie.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Koniec pięknej kariery. Legenda KS UJ Kraków schodzi z futsalowej sceny

Koniec pięknej kariery. Legenda KS UJ Kraków schodzi z futsalowej sceny

Na szczycie Kasprowego Wierchu modlili się za papieża Franciszka i za młodych ludzi

Na szczycie Kasprowego Wierchu modlili się za papieża Franciszka i za młodych ludzi

Rowerowa jazda na wysokim poziomie w Nowej Hucie. Prezydent złożył deklaracje

Rowerowa jazda na wysokim poziomie w Nowej Hucie. Prezydent złożył deklaracje

Zobacz również

Koniec pięknej kariery. Legenda KS UJ Kraków schodzi z futsalowej sceny

Koniec pięknej kariery. Legenda KS UJ Kraków schodzi z futsalowej sceny

Huczne otwarcie nowego sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie

Huczne otwarcie nowego sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie