Kontrowersje w Pucharze Polski. Nie było dogrywki, choć powinna być. Z kim zagra Wieczysta?

Wieczysta pokonała Okocimskiego 8:0
Wieczysta pokonała Okocimskiego 8:0 Tomasz Bochenek
Puchar Polski w Małopolsce. W środę 13 kwietnia odbyło się siedem meczów 1/8 finału. Trzecioligowe Podhale wygrało w Niedźwiedziu 10:0 (trzy ostatnie gole zdobył 18-letni debiutant Wojciech Wydra), Wieczysta zwyciężyła Okocimskiego 8:0. Emocje były na innych stadionach, a spotkanie w Tarnowie przyniosło gigantyczną kontrowersję - no bo sędzia nie zarządził dogrywki, mimo że powinien był to zrobić.

Dogrywka odbyła się w Słopnicach. W rzadko spotykanej sytuacji, bo po 10 golach, po remisie 5:5. Sokół prowadził z Bruk-Betem Termalicą II już 4:1, w 90 minucie strzelił gola na 5:4, ale na koniec II połowy rezerwy "Słoni" wyrównały. Dodatkowe 30 minut gry już bramek nie przyniosło, a karne lepiej wykonywali zawodnicy zespołu, który dominuje w tarnowsko-sądeckiej IV lidze.

Natomiast dalszy ciąg będzie miał zapewne mecz Metal Tarnów - Poprad Muszyna. Po 90 minutach było 1:1. A zgodnie z zasadami ogłoszonymi przez Małopolski ZPN - "w przypadku remisu po 90 minutach dogrywka i ewentualne rzuty karne". Prowadzący zawody sędzia Filip Studziński nie zarządził jednak dogrywki. Od razu strzelano rzuty karne, lepszy w nich okazał się Metal, Pytanie: co na to Poprad, co na to organizator rozgrywek? Dodajmy, że to zwycięzca tego meczu zmierzy się w ćwierćfinale z Wieczystą.

Przed meczem. Kapitan Wieczystej Sławomir Peszko i Tomasz Musiał, sędzia tego spotkania

Wieczysta Kraków - Okocimski Brzesko. Grad goli w meczu Puch...

Puchar Polski w Małopolsce. Mecze 1/8 finału

• LKS Niedźwiedź - Podhale Nowy Targ 0:10 (0:5)
  • Wieczysta Kraków - Okocimski Brzesko 8:0 (2:0)
  • Sokół Słopnice - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 5:5 (5:5, 4:1), karne 1:3
  • Jordan Sum Zakliczyn - Orzeł Ryczów 0:6 (0:5)
  • Metal Tarnów - Poprad Muszyna 1:1 (1:0), karne 4:1
  • Piliczanka Pilica - Błyskawica Proszówki 0:2 (0:1)
  • Nadwiślanka Nowe Brzesko - LKS Rajsko 3:1 (1:1)
  • 20 kwietnia: MKS Trzebinia - Glinik Gorlice
Wieczysta Kraków - Okocimski Brzesko (13.04.2022)

Wieczysta Kraków - Okocimski Brzesko. Kibice na meczu Puchar...

Pary 1/4 finału - mecze 11 maja

• Wieczysta Kraków - Metal Tarnów
  • Orzeł Ryczów - Podhale Nowy Targ
  • Nadwiślanka Nowe Brzesko - Błyskawica Proszówki
  • MKS Trzebinia/Glinik Gorlice - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
Wieczysta - Wisła II (1:2). 23 października 1999 roku na stadionie Wieczystej zagrał Tomasz Frankowski - i to on strzelił zwycięską bramkę dla rezerw "Białej Gwiazdy". Na zdjęciu - w pojedynku z Arturem Cybulskim, wieloletnim prezesem Wieczystej. Z prawej inny gracz żółto-czarnych, Marcin Dąbrowski

Wieczysta Kraków wynajmowała Wiśle boisko. Frankowski też st...