FLESZ - Jak bronić się przed koronawirusem? To musisz wiedzieć

Akcja #NieKłamMedyka została zapoczątkowana przez ludzi pracujących w zespołach ratownictwa medycznego – w karetkach, które zazwyczaj mają pierwszy kontakt z pacjentem.
Apel skierowany jest do wszystkich, by w czasie udzielania pomocy przez personel medyczny, nie ukrywali faktów pobytu w strefach, gdzie jest koronawirus, i że mieli kontakt z osobami zarażonymi, czy przebywającymi na kwarantannie. Okazuje się bowiem, że ostatnie dni przyniosły sporo takich przypadków, gdzie chorzy z jakichś względów bali się powiedzieć o potencjalnym zagrożeniu.
Ukrywanie prawdy w czasie wywiadu medycznego może spowodować, że ratownicy medyczny – zgodnie z procedurami – po kontakcie z osobą zarażoną lub objętą kwarantanną, będą musieli sami poddać się 14-dniowej kwarantannie. A to może oznaczać spore problemy kadrowe pogotowia i szpitali.
Dlatego do ogólnopolskiej akcji włączyli się także sanitariusze z Podhala. - Nie kłammy w czasie wywiadu medycznego. To niezmiernie istotna sprawa – apelują.
Koronawirus: aktualizowany raport
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Krakowskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
- Gdzie wykonać test na koronawirusa? Nowa lista adresów w całej Polsce
- Gdzie jest koronawirus w Polsce i na świecie? Zobacz mapy
- Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania?
- Kwarantanna przez koronawirusa: co się należy z ZUS
- Koronawirus "opróżnia" półki w sklepach [WASZE ZDJĘCIA]
- Koronawirus dotarł do Krakowa. Internauci reagują memami