https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Tarnów przygotowuje ośrodek do kwarantanny zbiorowej. Mimo oferty niezłych zarobków jeszcze nie udało się skompletować załogi

Paweł Chwał
Pixabay.com/TerriAnneAllen
Pilnie poszukiwani są: lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni oraz osoby do obsługi technicznej funkcjonowania obiektu kwarantanny zbiorowej, który ma zostać otwarty w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie.

FLESZ - Koronawirus. Część sklepów zamknięta

Na potrzeby takiego typu ośrodka, w wojewódzkich planach zarządzania kryzysowego, wytypowany został internat SOSW przy ul. Romanowicza.

- Aby móc kierować do niego osoby do kwarantanny zbiorowej potrzebujemy skompletować obsługę – wyjaśnia Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Potrzebny jest personel medyczny oraz pracownicy techniczni, którzy odpowiednio zabezpieczeni, przy zachowaniu stosownych procedur, będą dbać o bieżące utrzymanie ośrodka, m.in. kwaterować osoby w pokojach, donosić im posiłki, uzupełniać środki higieniczne oraz opróżniać kosze ze śmieci.

Zachętą dla potencjalnych pracowników mają być zarobki. Osobom, które podejmą się pracy w ośrodku kwarantanny zbiorowej przysługiwać będzie pensja w wysokości nie niższej niż 150 procent przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku. Jakie konkretnie kwoty wchodzą w grę? Tego magistrat nie podaje.

Oferty, zawierające informacje o posiadanym wykształceniu i kwalifikacjach oraz pisemnie wyrażoną gotowość do podjęcia pracy w miejscu kwarantanny zbiorowej, należy kierować na adres e-mailowy: [email protected]. Potrzebne informacje udzielane są również telefonicznie pod nr 604 480 103.

- Chętnych do pracy w charakterze personelu technicznego mamy sporo. Gorzej jest ze zgłoszeniami do kadry medycznej. Potrzebujemy 5-6 takich osób – wyjaśnia Wiesław Izworski, dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej w magistracie.
Zgłoszenia mogą pochodzić również od studentów na kierunku pielęgniarstwo, począwszy od trzeciego roku.

- Osoby skierowane do odbycia takiej kwarantanny będą zobligowane przebywać w nim 14 dni. Wyposażenie jest takie, jak w internacie. To pokoje z węzłem sanitarnym – wyjaśnia prezydent Roman Ciepiela.

Jak tłumaczy, w poniedziałek wysłał informację o gotowości miasta do otwarcia ośrodka. To od wojewody zależeć będzie teraz, kiedy skierowane zostaną do niego pierwsze osoby, które nie mają możliwości odbycia kwarantanny w warunkach domowych. Chodzi m.in. o Polaków powracających do kraju z zagranicy. W ośrodku będą mogły przebywać również osoby zdrowe, które miały kontakt z  chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A co z dziećmi uczącymi się w SOSW ? szkoda że nikt nie zapytał o zdanie rodziców .Miasto ma wiele budynkow pustych ,najlepiej zrobić to w miejscu gdzie są dzieci niepełnosprawne -przecież one nie muszą już iść do szkoły w tym roku .

G
Gość
23 marca, 18:19, Hipokrates:

Wojewoda może skierować do pracy w ośrodku np. dentystów, którzy pozamykali swoje gabinety. Są już przeszkoleni medycznie.

Hipokrates..a kto ci pozwala decydowac o innych?może sam idź

o
obserwator

Za taką stawkę to niech magistrat idzie tam pracować jeśt tam kilka osób z wykształceniem medycznym.Ktoś kto nie chodził w tym sprzęcie to może się skusić .jakby zapłacili i 20 tyś na rękę to bym się nie skusił.

H
Hipokrates

Wojewoda może skierować do pracy w ośrodku np. dentystów, którzy pozamykali swoje gabinety. Są już przeszkoleni medycznie.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska