FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Przedsięwzięcie zrodziło się w ciągu zaledwie czterech dni. Pomysł pojawił się zaraz po tym, jak zapadła decyzja o zamknięciu szkół w całej Polsce.
Miejscy urzędnicy wspólnie z nauczycielami chcieli, by młodzież z tarnowskich szkół znalazła interesującą alternatywę dla szkoły w czasie kwarantanny. Udało im się stworzyć Tarnowską Akademię Nauki.
Nie będzie tam typowych lekcji, a interaktywna nauka. Spotkania będą odbywały się od poniedziałku do piątku od godziny 11 na kanale YouTube – Tarnowska Akademia Nauki na żywo i będą skierowane do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
- Staramy się nie skupiać na podstawie programowej, tylko robimy to, na co najczęściej nauczyciele nie mają czasu na lekcjach, a bardzo chcieliby to zrealizować – mówi Marcin Zaród, nauczyciel języka angielskiego, zaangażowany w projekt.
Słuchacze Tarnowskiej Akademii Nauki dowiedzą się m.in. jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia cyfrowe w nauce, jak zarządzać czasem oraz jakie są zawody przyszłości. - Nauczyciele będą prezentować platformy internetowe, które umożliwią rozwijania umiejętności i wiedzy – dodaje Marcin Zaród. Uczniowie dowiedzą się jak wykorzystać je m.in. do nauki języków obcych, biologii i chemii.
W planach są też wirtualne spotkania z ciekawymi osobami z Tarnowa - „Kwadrans z gościem” . O swoich nietypowych pasjach oraz osiągnięciach będą mogli na żywo opowiedzieć też sami uczniowie. Oprócz tego cały czas będzie można brać udział w czacie oraz zadawać pytania zaproszonym gościom.
Nie braknie także interaktywnych quizów oraz nauki kodowania czy programowania. - Jesteśmy otwarci na propozycje. Cały czas szukamy również nauczycieli, którzy chcieliby do nas dołączyć - mówi Marcin Zaród.
Kliknij tutaj i zobaczy Tarnowską Akademię Nauki.
