Koszyce. Dyskusję o karetce odłożyli na później

  Koszyce. Dyskusję o karetce odłożyli na później

  Zdjęcie autora materiału
  Aleksander Gąciarz

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Karetka w Koszycach miałaby stacjonować również w nocy

  Karetka w Koszycach miałaby stacjonować również w nocy ©Aleksander Gąciarz

  Rada Miejska w Koszycach uznała, że głosowanie nad uchwałą o chęci utworzenia całodobowego zespołu podstawowego ratownictwa medycznego w tej miejscowości jest przedwczesne. Najpierw sprawę omówić na komisjach
  Karetka w Koszycach miałaby stacjonować również w nocy

  Karetka w Koszycach miałaby stacjonować również w nocy ©Aleksander Gąciarz

  Projekt uchwały w sprawie utworzenia zespołu opracowali i złożyli przedstawiciele komitetu „Wierni wyborcom”. Najważniejsze jego założenie jest takie, by w Koszycach przez całą dobę stacjonowała karetka pogotowia z personelem.

  Autorzy projektu przypominają, że karetka stacjonowała już w Koszycach do roku 2014 i należy do tego wrócić. Zwracają uwagę, że Koszyce niedawno odzyskały status miasta, a planowana budowa obwodnicy sprawi, że staną się ważnym węzłem komunikacyjnym. Tymczasem szpital w Proszowicach jest oddalony około 20 kilometrów. - Gmina Koszyce dysponuje konieczną bazą do natychmiastowego utworzenia punktu ratownictwa np. w remizie OSP - głosi fragment uzasadnienia do uchwały.

  Większość radnych uznała jednak, że taki tryb przyjęcia uchwały jest niewłaściwy. - Projekt otrzymaliśmy już po spotkaniach komisji i nie mogliśmy go przedyskutować - mówiła Krystyna Kalina.

  Krzysztof Kabziński przypomniał z kolei, że gmina już raz proponowała ulokowanie stacji pogotowia ratunkowego w remizie OSP, poczyniono w związku z tym przygotowania, a potem zapadła decyzja, że karetka trafi do Szczurowej. - Wszyscy chcieliby, aby karetka w Koszycach była, ale to nie od nas zależy - przekonywał.

  Ostatecznie radni na wniosek Tadeusza Pałki uznali, że projekt uchwały trafi na komisje, a ewentualnie potem zostanie poddany pod głosowanie na sesji. Przewodniczący klubu „Wierni Wyborcom” Paweł Szaflarski uznał to z kolei za blokowanie inicjatywy. - Dzieje się to samo, co w poprzedniej kadencji - stwierdził.

  Zdaniem burmistrza Stanisława Rybaka decydowanie o lokalizacji stacji pogotowia ratunkowego jest w gestii wojewody i Ministerstwa Zdrowia, a nie gminy. - My możemy taką inicjatywę wesprzeć, ale nie możemy nikogo wyręczać w wykonywaniu jego zadań - mówił i dodał, że tego typu pomysły, obliczone na zdobycie poklasku, noszą znamiona demagogii. Z kolei radny Szaflarski stwierdził, że pomysł jest odzwierciedleniem oczekiwań, z jakimi do radnych przychodzą mieszkańcy. - My tylko przekazujemy to, czego ludzie oczekują - uznał.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast karetki

  Mieszkaniec Koszyc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zamiast karetki pogotowia czy należytego oświetlenia przejścia dla pieszych postawili pomnik na rynku i ławeczkę obok. Chyba tylko po to żeby miały gdzie miejscowe lumpy pić i lać po krzakach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  karetka

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  To są jakieś kpiny z nas mieszkańców. Nie na takich radnych głosowaliśmy w tamtym roku. Tak reprezentujecie interes mieszkańców Miasta i Gminy Koszyce ??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na wniosek Tadeusza Pałki odłożyli projekt na później

  Józek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Usiąść i płakać !! Na wniosek Tadeusza Pałki, którego matka zginęła na drodze krajowej w Jaksicach Rada Miejska odłożyła sprawę karetki na później. Tak faktycznie radni powiedzieli mieszkańcom nie...rozwiń całość

  Usiąść i płakać !! Na wniosek Tadeusza Pałki, którego matka zginęła na drodze krajowej w Jaksicach Rada Miejska odłożyła sprawę karetki na później. Tak faktycznie radni powiedzieli mieszkańcom nie liczymy się z waszym zdaniem. Gmina Koszyce staje na głowie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo