https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. 3 lata budowy Trasy Łagiewnickiej. Zobacz, jak przez ten czas zmieniała się ta inwestycja [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Budowa Trasy Łagiewnickiej trwa już od trzech lat. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2021 roku.
Budowa Trasy Łagiewnickiej trwa już od trzech lat. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2021 roku.
Budowa Trasy Łagiewnickiej rozpoczęła się 22 lutego 2018 r. Mijają więc trzy lata od rozpoczęcia prac związanych z tą inwestycją. Przejdź do GALERII, by zobaczyć jak zmieniał się w tym czasie plac budowy. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

FLESZ - Brakuje kierowców i specjalistów IT

Trasa Łagiewnicka o długości 3,5 km powstaje na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania ulic Witosa, Halszki i Beskidzkiej.

W ramach przedsięwzięcia powstaje sześć tuneli: pod skrzyżowaniem ul. Turowicza i ul. Herberta (ok. 200 m), na terenie Białych Mórz między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II (ok. 700 metrów), pod ul. Zakopiańską (ok. 60 m), od rejonu ul. Ludwisarzy do planowanego węzła z ul. 8 Pułku Ułanów i Nowoobozową (ponad 500 m), pod węzłem Trasy Łagiewnickiej i planowanej ul. 8 Pułku Ułanów (ok. 22 m), pod ul. Rostworowskiego, ul. Kobierzyńską i ul. Ruczaj (ok. 350 m; ziemia z tego tunelu zostanie wydobyta w momencie, w którym rozpocznie się budowa kolejnego odcinka III obwodnicy w tej części miasta – Trasy Pychowickiej).

Częścią inwestycji jest też budowa linii tramwajowej z Kurdwanowa do ul. Zakopiańskiej. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2021 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska