W ramach przedsięwzięcia zaplanowano działania związanie m.in. z dostosowaniem oferty kształcenia do aktualnych potrzeb społeczno-gospodarcznych, przygotowaniem studentów do wejścia na rynek pracy oraz pozyskaniem narzędzi informatycznych.
Projekty finansowane z dotacji będą realizowane od października 2019 r. do końca września 2023 r. Zaangażowanych w nich jest 11 wydziałów AGH oraz jednostki pozawydziałowe: Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii, Centrum e-Learningu i Uczelniane Centrum Informatyki oraz administracja centralna i wydziałowa AGH.
Celem konkursu Zintegrowane Programy Uczelni jest podnoszenie kompetencji studentów, tworzenie i realizacja wysokiej jakości programów stażowych i studiów doktoranckich, dostosowanie oraz realizacja programów kształcenia do potrzeb społeczno-gospodarczych, podnoszenie kompetencji dydaktycznych uczelnianych kadr, a także wspieranie świadczenia wysokiej jakości usług przez jednostki działające w strukturze uczelni (np. akademickie biura karier).
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nagrodziło 10 uczelni, które łącznie otrzymają 295 mln zł dofinansowania. Wsparciem zostaną objęci studenci, pracownicy i wykładowcy szkół wyższych w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Katowicach.
NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Nowe fotoradary. Będzie ich dwa razy więcej
