Zmiany na odcinku od ul. Woronicza do ul. Powstańców
W piątek, 17 listopada, od godz. 5.00 ruch kołowy na tym odcinku zostanie przeniesiony na stronę wschodnią.
Zostanie utrzymany zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada na drogę wewnętrzną O3 Business Campus i w ul. Woronicza. Zarówno z drogi wewnętrznej O3 Business Campus, jak i ul. Woronicza istnieje jedynie możliwość prawoskrętu.
Ulica Rybianka pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego (objazd wytyczono przez ul. Pocieszka). Nadal zostanie utrzymany ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza w kierunku al. 29 Listopada (objazd przez ul. Powstańców i ul. Łepkowskiego)
Ulice Nad Strugą, Powstańców i Pocieszka pozostają otwarte dla ruchu w obu kierunkach.
Ciąg pieszy na odcinku od ul. Siewnej do ul. Rybianka pozostaje zamknięty. Ruch pieszy został przeniesiony na stronę wschodnią.
Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez tydzień, do 24 listopada.
Zmiany na odcinku od ul. Powstańców do ul. ks. Meiera
Nowa organizacja ruchu drogowego zostanie wprowadzona we wtorek, 21 listopada, od godziny 5.00.
Ruch pojazdów na odcinku od ul. Powstańców do stacji paliw PetroKrak zostanie przekierowany na stronę zachodnią. Od stacji paliw do ul. ks. Meiera ruch będzie odbywać się po stronie wschodniej. Ulica Rybianka nadal pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego. W ramach tej organizacji ruchu kierowcy będą mogli już korzystać z ul. Siewnej.
Ruch pieszy na odcinku od ul. Powstańców do wiaduktu kolejowego na linii kolejowej nr 95 będzie odbywać się po obu stronach drogi. Pod wiaduktem ruch pieszych odbywać się będzie po stronie wschodniej.
Zgodnie z planem, wszystkie elementy rozbudowy al. 29 Listopada powinny się zakończyć do 30 listopada. Pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia.
Przypomnijmy, że prowadzona na zlecenie ZIM inwestycja polega na rozbudowie al. 29 Listopada na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granicy miasta poprzez poszerzenie jej do dwóch jezdni posiadających po dwa pasy ruchu, odcinkowo z dodatkowym pasem dla komunikacji zbiorowej. W ramach zadania powstaje 5,3 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, 3,8 km buspasów, a tam gdzie to konieczne, ustawione zostaną ekrany akustyczne. Projekt przewiduje łącznie przebudowę i budowę aż 15 skrzyżowań z ulicami dochodzącymi do wylotówki na Warszawę. Przebudowane zostały dwa wiadukty kolejowe, a także infrastruktura techniczna.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Poseł PiS o mediach publicznych: Chodzi im o reklamy, które pójdą do TVN
