FLESZ - 5 filarów Krajowego Planu Odbudowy
Atak zimy, podobnie jak pandemia koronawirusa, nie wpłynął na tempo prac na budowie basenu przy ul. Eisenberga. Prace wyprzedzają harmonogram rzeczowo-finansowy. Zakończenie budowy wraz z odbiorami i pozwoleniem na użytkowanie niezmiennie zaplanowane jest na 30 marca 2021 r. Zaangażowanie wszystkich robót wynosi 98 proc. Większość prac wykonana jest już w 100 proc. Obecnie prowadzone są odbiory budynku. Budowa posiada już pozytywną decyzję Państwowej Straży Pożarnej i Sanepidu
- informuje Michał Sobolewski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej.
Kraków. Miasto szuka operatora na parking dla autokarów przy...
Budynek zlokalizowany przy ul. Eisenberga w Krakowie będzie się składać z dwóch części: basenowej i fitnessowej, połączonych portalem wejściowym.
W strefie pływackiej na parterze znajdzie się zaplecze szatniowo-sanitarne, hala basenowa z niecką do pływania długości 25 m o sześciu torach z dnem ruchomym, niecką do nauki pływania (długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m), brodzikiem dla dzieci (o głębokości 30 cm) oraz basenem SPA.
Na pierwszym piętrze zaprojektowano strefę wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. W tej części znajdą się: turecka łaźnia parowa, grota solna, sauna parowa, sauna fińska (x2), sauna ziołowa, ścieżka sensoryczna, brodzki do moczenia stóp oraz kostkarka z lodem przy prysznicach wolnostojących wraz ze strefą wypoczynku. W segmencie fitnessowym umiejscowione będą dwie salki do ćwiczeń rozdzielone ścianką mobilną, siłownia, zaplecze szatniowo-sanitarne z sauną suchą.
Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 55 870 000 zł brutto. Przedsięwzięcie jest realizowane przez firmę Chemobudowa.
Nowy obiekt powstaje na terenie dawnego kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, zwanego potocznie przez mieszkańców basenem „Polfy”. Ze względu na zły stan techniczny i zbyt duże koszty modernizacji, kompleks „Krakowianki” został zamknięty w 2009 r.
W kolejnym etapie inwestycji planowana jest budowa odkrytego basenu. W ramach niego miałby także powstać Hyde Park Oficerski (przykładowo: ogród botaniczny z alejkami spacerowymi, park z muszlą koncertową, fontanną, ślizgawką, torem saneczkowym, galerią obrazów lub fotografii, ośrodkiem dokumentacji i historii, terenem sportu i rekreacji), o co wnioskowali mieszkańcy.
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Tylko prawdziwe maseczki, przyłbice na Grunwald MEMY
- Kraków bogaty i biedny. Ranking krakowskich dzielnic według dochodów mieszkańców
- Nowa lista leków refundowanych. Najwięcej zmian dla pacjentów onkologicznych
- Zobaczcie, jak kiedyś wyglądały Dolne Młyny
