Kraków. Bieg Trzech Kopców 2019. Malownicza trasa i trzy tysiące biegaczy. Rekord! [ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW]

redakcja
Bieg Trzech Kopców to jeden z najbardziej malowniczych krakowskich (i nie tylko) biegów. W jego 13. edycji - w niedzielę, 29 września - wzięło udział ponad trzy tysiące uczestników, którzy pokonywali 13-kilometrową trasę od Kopca Krakusa do Kopca Piłsudskiego. Wiodła ona m.in. przez Rynek Podgórski, kładkę Bernatka, północne bulwary wiślane, Salwator, al. Waszyngtona i Las Wolski. Tomasz Grycko został zwycięzcą! ZDJĘCIA Z TRASY, ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW

13. PZU Bieg Trzech Kopców: zdjęcia uczestników, zdjęcia z trasy

Bieg Trzech Kopców 2019

Kraków. Bieg Trzech Kopców 2019. Tłum uczestników na starcie...

W 13. PZU Biegu Trzech Kopców zwyciężyli Tomasz Grycko i Katarzyna Broniatowska. Oboje wygrali te zawody też przed rokiem. Zawodnik z Władysławowa 13-kilometrową trasę z Kopca Krakusa na Kopiec Piłsudskiego pokonał tym razem w czasie 43,24 min. Reprezentantka AZS AWF Kraków dobiegła z wynikiem 49,16.

3242 osoby odebrały pakiety startowe, a 2975 z nich wyruszyło na trasę 13. PZU Biegu Trzech Kopców. To rekord imprezy.